MS Office dla Mac OS testy dostępności

Niedawno pisaliśmy na naszym portalu, że firma Microsoft wypuściła publiczną wersję beta swojego pakietu biurowego.

Jak zainteresowani tematem czytelnicy zapewne pamiętają, mieliśmy wtedy zastrzeżenia do dostępności. Praca z jakąkolwiek treścią dokumentu była w tamtej wersji zwyczajnie niemożliwa. Minął miesiąc i opublikowano kolejną wersję beta. Piszemy o tym, ponieważ tym razem w dziedzinie dostępności dokonano wielkiego postępu. Na obecnym etapie naszych testów możemy powiedzieć, że czytanie i pisanie krótkich, prostych dokumentów jest już możliwe. Poprawki dostępności dotyczą wprawdzie tylko MS Worda, współpraca czytnika ekranu z aplikacją pozostawia jeszcze wiele do życzenia, lecz naszym zdaniem byłoby wyrazem złej woli twierdzić, że Microsoft nic w tej dziedzinie nie robi. Prace, jak widać, trwają i wypada tylko mieć nadzieję, że wraz z kolejnymi wersjami pakietu MS Office będziemy odnotowywać kolejne, idące w dobrym kierunku, poprawki w dziedzinie dostępności.

Szczegółowy wykaz zmian zainteresowani znajdą w tym artykule bazy wiedzy Microsoftu.

Aby pobrać pakiet biurowy w wersji dla Mac OS, należy kliknąć tutaj.

Źródło: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2015/16/microsoft-uaktualnia-office-2016-preview-dla-mac.aspx oraz informacja własna.

Opracował

Damian Przybyła

 

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Gminy Miejskiej Kraków