RUBY - nowa lupa elektroniczna w ofercie firmy Altix

Lupa Ruby_fot. Altix

RUBY to niewielka i poręczna lupa elektroniczna, która pod kątem funkcjonalności stanowi idealny kompromis w porównaniu z innymi powiększalnikami w swojej klasie, dostępnymi na naszym rynku. Przy niewielkiej wadze (218 g) i rozmiarach oferuje spory ekran o przekątnej 4,3 cala, powiększenie aż do 14 razy i wiele przydatnych funkcji np. pięć trybów pracy, funkcję zamrażania obrazu, możliwość zasilania zwykłymi bateriami i bogate wyposażenie zestawu przydatne w podróży. Rozkładana rączka, w którą jest wyposażona pozwala na korzystanie z niej jak ze zwykłej, optycznej lupy.

RUBY stanowi niezastąpione wsparcie dla osoby słabowidzącej w codziennych czynnościach: podczas podróży, zakupów, w aptece, banku, bibliotece , księgarni czy w restauracji. Może być także świetną pomocą dla uczniów lub studentów, którzy mają trudności z korzystaniem z podręczników, notatek i map na zajęciach szkolnych.

4,3 calowy ekran LCD o zwiększonym kontraście i jasności może pracować w pięciu trybach kolorystycznych:

- pełen kolor,

- białe litery na czarnym tle,

- czarne litery na białym tle,

- żółte litery na niebieskim tle,

- żółte litery na czarnym tle.

Tryby pracy można w każdej chwili dowolnie dostosować do potrzeb użytkownika, zwiększając w ten sposób komfort czytania.

Regulacja powiększenia obrazu odbywa się trójstopniowo, a jego wielkość zależy od umiejscowienia powiększalnika względem powiększanego obiektu:

- od 2x ? 14x, gdy trzymamy go w pewnej odległości nad tekstem (za uchwyt),

- od 5x ? 10x, gdy jest położony bezpośrednio na tekście.

Funkcja zamrażania obrazu to idealne rozwiązanie do czytania etykiet produktów spożywczych umieszczonych wysoko na półce sklepowej lub do zapoznania się bez pośpiechu np. z rozkładem jazdy autobusu lub innym wybranym fragmentem tekstu. Zamrożony obraz można powiększać.

Obsługa Ruby jest bardzo prosta i sprowadza się do czterech, wyraźnie wyczuwalnych i zaznaczonych różnymi kolorami przycisków, położonych po obu stronach ekranu:

- włącznie/ wyłączanie urządzenia (przycisk zielony),

- zmiana trybów obrazu (przycisk niebieski),

- zoom (przycisk żółty)

- zamrożenie obrazu (przycisk czerwony).

Ruby zasilane jest przez cztery akumulatorki, które zapewniają ciągłą pracę przez 2 godziny. W przypadku rozładowania można zastąpić je bateriami AAA, co niewątpliwie czyni urządzenie bardziej praktycznym w podróży, gdy nie mamy dostępu do zasilania z sieci. Do zestawu dołączono ładowarkę oraz zestaw wymiennych końcówek przydatnych, gdy podróżujemy poza Polską. Do wygody przenoszenia lupy dodano estetyczną torbę ochronną z paskiem na ramię i pasek na nadgarstek.

Wymiary urządzenia to: 125x75x34 mm, a waga to 218 g.

Producentem powiększalnika Ruby jest Freedom Scientific - uznany na całym świecie producent urządzeń rehabilitacyjnych dla osób z dysfunkcją wzroku (Jaws, Magic, Pac Mate).

Cena urządzenia: 2 135 zł

Źródło: Altix

 

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Gminy Miejskiej Kraków