Ivona mówi również po niemiecku i hiszpańsku

Podczas corocznej międzynarodowej wystawy telekomunikacyjnej Mobile World Congres w Barcelonie, firma Ivo Software zaprezentowała kilka nowości. Poszerzyła paletę głosów syntezatora Ivona o nowe języki i dialekty.

Nowe głosy, dwa niemieckie i cztery hiszpańskie (w tym dwa w odmianie kastilijskiej i dwa w odmianie amerykańskiej) są już w sprzedaży we wszystkich wariantach, dla użytkowników indywidualnych oraz dla firm wdrażających usługi w oparciu o syntezę mowy.
Nowe głosy stworzone zostały w oparciu o platformę technologii TTS IVONA 2, która wykorzystuje firmową technologię BrightVoice, dzięki czemu charakteryzują się, zdaniem producenta, najdokładniejszą i najbardziej naturalną wymową akcentów i słów w czytanych tekstach i komunikatach.

Nowe głosy stanowią uzupełnienie dotychczasowej oferty różnych głosów w takich językach jak amerykański angielski, brytyjski angielski, polski, rumuński. Dzięki temu trafiają do szerszej grupy użytkowników na kontynencie amerykańskim i europejskim. W rezultacie firmy, twórcy aplikacji czy po prostu każdy, kto potrzebuje skorzystać z funkcjonalności wysokiej jakości, naturalnie brzmiących głosów syntezy mowy ma teraz dostęp do większej palety głosów, języków i dialektów.

Nowe głosy to:
- Penélope - hiszpański amerykański,
- Miguel - hiszpański amerykański,
- Conchita - hiszpański kastilijski,
- Enrique - hiszpański kastilijski,
- Marlene - niemiecki,
- Hans - niemiecki.

Głosów można posłuchać na stronie http://www.ivona.com/voice_presentation.php

Źródło: Ivo Software

 

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Gminy Miejskiej Kraków