Nowe głosy produktów IVO Software

Polska firma IVO Software, we współpracy z największą brytyjską organizacją charytatywną, działającą na rzecz osób niewidomych, Royal National Institute of Blind People (Królewski Narodowy Instytut Niewidomych, RNIB), wprowadza na rynek dwa anglojęzyczne głosy, oparte na nowej, przełomowej technologii syntezatora mowy IVONA. Zostaną na nich oparte produkty i usługi, które RNIB dostarcza do ponad dwóch milionów osób z dysfunkcją wzroku.

IVO Software opracowało syntezator mowy nowej generacji o niesamowitej, zupełnie nowej jakości. Zastosujemy go we wszystkich obszarach naszej działalności – mówi Steve Tyler, dyrektor ds. dostępności i innowacji, Royal National Institute of Blind People w Wielkiej Brytanii. – IVO Software skupia się na jakości i jest to widoczne na każdym kroku naszego partnerstwa – dodaje Tyler.

Już teraz produkty IVONA z nowymi głosami ?British English? są dostępne w sklepie. Dwa nowe, angielskojęzyczne głosy syntezatora mowy IVONA, 22 KHz, dostępne w standardzie SAPI5  – Brian i Amy, wyróżniają się idealną wymową, akcentem, barwą oraz intonacją. Zostały już użyte m.in. do udźwiękowienia systemu informacji pasażerskiej na przystankach komunikacji publicznej w Walii. W Polsce będą niezastąpioną pomocą dydaktyczną dla osób uczących się języka angielskiego. Na stronie produktów można sprawdzić ich brzmienie i dowiedzieć się więcej o ich powstaniu.

– To nowa generacja technologii syntezy mowy, która przenosi ją na inny, dotychczas niedostępny, poziom jakości, znany jedynie z filmów science fiction – mówi Łukasz Osowski, Prezes Zarządu IVO Software.

IVO Software, przy produkcji nowych głosów IVONA, po raz pierwszy zastosowało autorską technologię Rapid Voice Development (RVD), która pozwala tworzyćgłosy nowej generacji w dowolnym języku, w czasie kilku tygodni. Bazuje ona na algorytmach sztucznej inteligencji, które automatycznie przetwarzają, a następnie uczą się oryginalnego głosu lektora.

Algorytmy i ich umiejętność samoczynnego uczenia się pozwalają nam na tworzenie, z komputerową precyzją, głosów prawdziwie lektorskich. Dodatkową zaletą RVD jest to, że proces tworzenia nowych głosów jest szybki i półautomatyczny.

Syntezator mowy IVONA korzysta z wielu technologicznych innowacji, które sprawiają, że jest on wiodącym produktem w branży. Począwszy od 2006 roku IVONA zwycięża w prestiżowym, corocznym konkursie naukowym Blizzar Challenge.

Źródło: Ivo Software

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top