Logo Tyfloświat
Mężczyzna z słuchawkami skierowany w stronę włączonego monitora komputerowego.
www.pixaby.com

AbleGamers Charity uruchomiła Accessible.Games, stronę z darmowymi materiałami dla programistów, dzięki którym tworzone przez nich gry komputerowe mogą być dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Strona składa się z dwóch części. Pierwsza to portal Accessible Expeiences, na którym znajduja się wskazówki i informacje dotyczące użytkowania gier m.in. w jaki sposób sterować grą lub pominąć dowolny etap. Druga część to witryna Player Panels, dzięki której gracze z niepełnosprawnością mogą wyrazić swoją opinię oraz podzielić się uwagami na temat gry. Dzięki witrynie jest możliwa współpraca z programistami, którzy po otrzymaniu informacji zwrotnej mogą rozwijać grę pod kontem dostępności dla osób z niepełnosprawności.


Accessible.Games to najnowszy projekt AbleGamers Charity, firmy która dotychczas zrobiła już wiele dobrego w branży gier. W roku 2018 AbleGamers Charity współpracował z firmą Microsoft i innymi organizacjami, aby stworzyć kontroler Xbox Adaptive Controller.

Źródło: https://coolblindtech.com/ablegamers-launches-new-accessible-games-website-for-developers-and-gamers-with-disabilities/

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top