Logo Tyfloświat

Ukazała się wersja 2.0 programu Adobe Digital Editions, pozwalającego na przeglądanie zabezpieczonych i niezabezpieczonych książek elektronicznych. Aplikacja przyda się szczególnie czytelnikom korzystającym z publikacji zabezpieczonych Adobe DRM, jakie wciąż oferuje np. polski Woblink. Poprawki stabilności aplikacji są zauważalne niemal od razu. Książki wczytują się znacznie szybciej, a program jest bardziej responsywny.

Aplikacja działa z czytnikami ekranu dla Windows: NVDA, Jaws, Window-Eyes (potrzebny dodatek z Centrali Skryptów) oraz VoiceOver dla iOS.

Nowa wersja zawiera istotne udoskonalenia w zakresie dostępności, takie jak:

  • lepsze wsparcie dla wysokiego kontrastu i zmiany rozmiaru strony książki,

  • poprawiona obsługa klawiatury,

  • możliwość ciągłego czytania (tylko program Jaws, gdyż inne screenreadery umożliwiają odczytywanie pojedynczej strony, po czym trzeba przesunąć kursor np. strzałką w dół na kolejną stronę i ponownie rozpocząć czytanie.)

Ponadto wprowadzona została możliwość identyfikacji i dostępu do e-booków np. wypożyczanych w bibliotekach. Niestety nie dotyczy to jak na razie naszego kraju.

Adobe Digital Editions jest dostępny w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, holenderskim, brazylijskim, portugalskim, japońskim, koreańskim, chińskim uproszczonym i tradycyjnym i może wyświetlać treści w wielu wersjach językowych.

Adobe Digital Editions 2.0 jest kompatybilny z komputerami Mac Apple Retina Display.

Więcej informacji o tej wersji można znaleźć pod adresem: http://www.adobe.com/products/digital-editions/features.html

A pobrać ją można spod poniższych odnośników.

Wersja dla Windows: http://wwwimages.adobe.com/www.adobe.com/content/dam/Adobe/en/products/digital-editions/assets/ADE_2.0_Installer.exe

Wersja dla Mac OS X: http://wwwimages.adobe.com/www.adobe.com/content/dam/Adobe/en/products/digital-editions/assets/ADE_2.0_Installer.dmg

Źródło: Adobe.com

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top