Logo Tyfloświat

Niedawno w GooglePlay pojawił się nowy komunikator dla użytkowników systemu Android. Jakkolwiek dla polskiego użytkownika aplikacja ta, przynajmniej na razie, jest raczej ciekawostką niż czymś, co koniecznie należy zainstalować na swoim urządzeniu, warto poświęcić jej kilka chwil uwagi.

Allo to aplikacja przeznaczona przede wszystkim do wymieniania wiadomości tekstowych, czy mówiąc ściślej, graficznych. Twórcy położyli szczególny nacisk na to, by użytkownik miał do wyboru wiele środków ekspresji. Tu ciekawostka: naklejki, których można używać w konwersacjach są dostępne. Wprawdzie etykiety stworzono w języku angielskim, ale tak czy inaczej jest to krok w dobrym kierunku. W aplikacji umieszczono ponad to tzw. asystenta Google. Za jej pośrednictwem można więc prowadzić z Google konwersację. Google potrafi odpowiadać na pytania zadawane po angielsku. Można go np. poprosić o wyszukanie przepisu na naszą ulubioną potrawę lub znalezienie  interesujących treści z Wikipedii. Funkcja ta ma prawdopodobnie uczynić proces wyszukiwania łatwiejszym i bardziej naturalnym. Asystent Google jest jednak dostępny tylko po angielsku.

Czy zatem warto zainstalować Allo? Jeśli kogoś interesują nowości, jeśli bawi kogoś poznawanie nowych ciekawych gadżetów, to instalacja tego komunikatora niewątpliwie dostarczy mu wielu nowych przeżyć. Instalacja jest bezpieczna, łatwa i zgodna ze standardami dostępności. Aplikacja współpracuje dobrze z TalkBackiem, a także umożliwia pisanie i czytanie wiadomości z wykorzystaniem linijki brajlowskiej. Jeśli jednak ktoś miałby zainstalować Allo z powodu jakichś nowych funkcji, których nie znalazł w dostępnych obecnie komunikatorach internetowych, to niech lepiej zaczeka do czasu, gdy funkcje te zostaną spolonizowane.

Krótką demonstrację działania komunikatora Allo zainteresowani znajdą tutaj.

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top