Logo Tyfloświat

Alone MP3 Dictaphone

Wielu właścicieli telefonów komórkowych swego czasu chciało skorzystać z wbudowanego w nie dyktafonu. Po kilku próbach zazwyczaj rezygnowali przekonawszy się, że zarówno możliwy czas, jak i jakość nagrania pozostawiają wiele do życzenia. Aplikacja Alon MP3 Dictaphone jest odpowiedzią na ich oczekiwania.

Aplikacja posiada cztery funkcjonalności: dyktafon, odtwarzacz, rejestrator rozmów telefonicznych i odtwarzacz radia internetowego.

Dyktafon jest tym, co najbardziej wyróżnia ten programik pośród konkurencji. Jest to pierwsza aplikacja, która nie tylko daje użytkownikowi możliwość wyboru formatu nagrywanego pliku między MP3, AMR i WAV, ale także pozwala określić bitrate w przedziale od 8 aż do 96kbps oraz częstotliwość w zakresie od 8 do nawet 48kHz.Alon MP3 Dictaphone potrafi obsługiwać formaty MP3, OGG, AAC, MP4, M4A, WMA, AMR oraz WAV. Dodatkowo posiada korektor dźwięku i możliwość tworzenia list odtwarzania. W momencie nadejścia połączenia telefonicznego, program automatycznie zatrzymuje odtwarzanie i wznawia je po zakończeniu rozmowy.

Screenery programu Alon MP3 DictaphoneRejestrator rozmów telefonicznych pozwala na wyłączenie ostrzegawczego dźwięku podczas nagrywania rozmów. Nagrania, na których słychać obu rozmówców, można zapisywać w trzech formatach AMR, MP3 oraz WAV. Nagrywanie można włączać wedle uznania lub ustawić na automatyczne rejestrowanie wszystkich połączeń.

Radio internetowe jest dość ubogie w funkcje i pewnie z tego właśnie powodu można go używać za darmo nawet po wygaśnięciu wersji demonstracyjnej.

Program rozwijany jest równolegle w trzech wersjach platformy S60 V2, V3 oraz V5. Posiada polskie menu i możliwość tworzenia własnych skrótów klawiszowych. Screenreadery komórkowe nie radzą sobie jedynie z odczytem list odtwarzania i equalizerem.

Pobrać wersję demonstracyjną w języku polskim, a także kupić aplikację można m.in. tutaj

Piotr Witek

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top