Logo Tyfloświat

Dzisiejszy rynek gier on-line oferuje setki różnorakich produkcji, jednak nieczęsto zdarza  się odnaleźć tytuł dostępny także dla osób z dysfunkcją wzroku. Gra Lords & Knights Medieval Strategy MMO, produkcji firmy Xyrality GmbH, oferuje taką możliwość użytkownikom systemu iOS na urządzenia firmy Apple dzięki pełnej kompatybilności z zaimplementowaną w nich funkcją Voice Over. Grę można pobrać z App Store na urządzenia iPhone, iPad oraz iPod Touch bezpłatnie i jest dostępna w języku polskim.

Gry typu MMO, czyli Massively Multiplayer Online Game, są rodzajem gier, rozgrywanych przez graczy równocześnie w Internecie, dlatego dostęp do niej jest możliwy wyłącznie online. Różnica między grami MMO a zwykłymi polega na tym, że zapewniają użytkownikowi szeroką gamę interakcji z innymi graczami.  Gra Lords & Knights przenosi nas w czasy Średniowiecza, gdzie zostajemy zarządcą czy też, jak kto woli, królem własnego zamku, który w miarę przebiegu rozgrywki będziemy rozwijać pod względem ekonomicznym i militarnym.  Jak w każdej grze strategicznej, także i tutaj musimy dbać o wydobycie surowców na rozbudowę, a także o rozwijanie technologii, dzięki którym uzyskujemy dostęp do kolejnych budynków i jednostek oraz stopnia ich zaawansowania. W przebiegu rozgrywki możemy zawierać sojusze z innymi graczami, prowadzić wojny i zdobywać kolejne zamki, rozwijając własne średniowieczne państwo i pnąc się w górę w rankingu władców.

Rozgrywka odbywa się w czasie rzeczywistym, a dzięki dostępności na urządzenia mobilne można kontynuować ją w każdej chwili i w dowolnym miejscu.

Produkcja studia Xyrality, która stawia na przyjazną dla użytkownika formę, czytelne menu i łatwą nawigację oraz udźwiękowienie całości dzięki funkcji Voice Over, pozwala graczom z dysfunkcją wzroku w pełni korzystać z tej aplikacji. Znikoma ilość tego typu propozycji na rynku to kolejny argument zachęcający do sięgnięcia po ten tytuł.

Połamania mieczy!

Maksymilian Pijanowski

Oficjalna strona gry

Link do pobrania z App Store

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top