Logo Tyfloświat

Czytelnikom poszukującym wygodnego sposobu na korzystanie z audiobooków polecamy serwis Audioteka.pl. Strona internetowa serwisu zrobiona jest w sposób przyjazny dla użytkowników czytników ekranu. Proces rejestracji jest łatwy, a dla osób posiadających konto na Facebooku praktycznie niezauważalny. Dodajmy do tego dostępną i przyjemną w obsłudze aplikację działającą dobrze z czytnikami ekranu zarówno w systemie IOS jak i Android, szybko poszerzającą się ofertę książek oraz możliwość wyboru praktycznie dowolnego sposobu ich słuchania a pokusa skorzystania z księgarni będzie bardzo trudna do odparcia.

Odtwarzacz w aplikacji na urządzenia mobilne zrobiono w taki sposób, że odbieranie telefonu podczas słuchania książki powoduje automatyczne wstrzymanie odtwarzania. Odtwarzanie książki zostanie wstrzymane także wtedy, gdy z jakiegoś powodu rozpoczyna do nas mówić syntezator mowy. Dzięki temu np. nawigacja do przycisku wstrzymującego odtwarzanie nie zakłuci nam słuchania książki. Z poziomu odtwarzacza można kupować książki i dzielić się opiniami o naszych lekturach.

Na koniec coś dla wybrednych: odtwarzacz Audioteki pozwala na zmianę szybkości odtwarzania plików audio. Opcja ta wprawdzie nie jest domyślnie wyświetlana, ale odnalezienie jej nie wymaga nadmiernej dociekliwości. Wystarczy uaktywnić opcję „Pokaż więcej opcji”. Interfejs aplikacji staje się wtedy nieco cięższy, ale po dokonaniu ustawień niepotrzebne kontrolki możemy ukryć.

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top