Logo Tyfloświat
Na ciemmnym tle biały monitor, tablet, klawiatura oraz myszka komputerowa.
www.pixaby.pl

Firma accessiBe uruchomiła niedawno innowacyjne narzędzie dostępu do sieci oparte na sztucznej inteligencji. Rozwiązanie upraszcza sposób, w jaki firmy i właściciele witryn mogą udostępniać swoje treści niepełnosprawnym użytkownikom, wykorzystując sztuczną inteligencję do automatycznego stosowania standardów dostępności na swoich stronach internetowych. Wypracowane rozwiązanie skanuje i analizuje stronę internetową, następnie w ciągu 48 godzin wprowadza niezbędne modyfikacje, aby strona transmitowała dostępną treść użytkownikom z niepełnosprawnościami. Narzędzie skanuje codziennie nowe i poprawione treści, co jest korzystne dla witryn zawierających treści dynamiczne lub szybko zmieniające się.

Po dwóch latach rozwoju AccessiBe został ostatecznie uruchomiony w 2018 roku w Izraelu, gdzie przeszedł udane działania pilotażowe. Firma podpisała ponad 2000 kontraktów, oferując rozwiązanie za darmo dla ponad 300 organizacji non-profit. Wśród jego klientów są izraelscy licencjobiorcy wiodących marek, takich jak Burger King, Volvo, Deloitte, HStern i inni.
Założyciele accessiBe rozpoczęli prace nad projektem w 2016 r., kiedy zaczęły się rozpowszechniać przepisy ustawowe i wykonawcze nakazujące promocję dostępności sieci. Począwszy od 2019 r. Firma rozszerzyła swój zasięg w Stanach Zjednoczonych i innych krajach w wyniku zdecydowanego popytu ze strony klientów.

Źródło: https://coolblindtech.com/this-company-aims-to-make-the-internet-more-accessible-through-artificial-intelligence/

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top