Logo Tyfloświat

Twórca gry Bokurano Daibouken Yukio Nozawa uruchomił na swojej stronie internetowej projekt, mający na celu przetłumaczenie tej popularnej wśród niewidomych produkcji audio na język angielski. Do tej pory każdy, chcący spróbować swoich sił w BK musiał albo znać język japoński, albo, co zdarzało się znacznie częściej, posiłkować się narzędziami wykorzystującymi usługę Google Translator. Oczywiście ze względu na maszynowe tłumaczenie treści przez tę usługę, niejednokrotnie gracz musiał intensywnie zastanawiać się nad tym, o co właściwie chodzi w pojawiającym się tekście, a często jego zrozumienie decydowało o powodzeniu w danej misji.

Wszystko to zaczyna się powoli zmieniać, bowiem gra jest sukcesywnie tłumaczona na angielski, a autor zapowiada, że kolejną edycję Bokurano stworzy już w całości w tym języku od samego początku.

Mimo, że gra jest bezpłatna, Yukio zdecydował się na pobieranie opłaty w wysokości 5$ za plik z na bieżąco aktualizowanym tłumaczeniem. Wszyscy chętni mogą dokonać zakupu w tym miejscu, transakcja jest realizowana za pośrednictwem usługi Paypal.

Źródło www.nyanchangames.com, inf. własna

 

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top