Logo Tyfloświat

Producent notatników brajlowskich oraz urządzeń do odczytywania książek elektronicznych w formacie DAISY, HIMS Inc. poinformował na swojej stronie internetowej o dostępności darmowej aktualizacji do urządzenia BookSense XT, będącego czytnikiem książek elektronicznych oraz odtwarzaczem audiobooków i plików MP3.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż HIMS zaimplementował w aktualizacji swojego oprogramowania funkcję rozpoznawania mowy. Dzięki temu, zdaniem producenta, korzystanie z odtwarzacza stanie się jeszcze prostsze, a obsługa jego bardziej intuicyjna. Dzięki implementacji mowy, z BookSense XT skorzystać będą mogły osoby starsze, użytkownicy z ograniczoną sprawnością manualną oraz te osoby, dla których opanowanie skrótów klawiszowych urządzenia stanowiło problem.

Przy okazji, ostrzegamy wszystkich użytkowników, że aktualizacja angielskiego firmware?u na urządzeniu z aktywnym językiem polskim może doprowadzić do awarii urządzenia. W związku z tym, wszystkim zainteresowanym nową funkcją BookSense XT zalecamy cierpliwość i zaczekanie na polską wersję aktualizacji.

Źródło HIMS INC.

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top