Logo Tyfloświat

Firma Altix z początkiem września wprowadziła do oferty najnowszy produkt firmy Optelec ? powiększalnik Compact Mini o przekątnej ekranu 3,5 cala.

Compact Mini_fot. Optelec

Swoją nazwę zawdzięcza podobieństwu, w stylistyce wykonania, do uznanego i obecnego na rynku od wielu lat powiększalnika Compact Plus oraz niewielkim gabarytom. To nie tylko najmniejszy produkt w ofercie firmy Optelec, ale i najmniejszy i najlżejszy w chwili obecnej powiększalnik w swojej klasie na polskim rynku.

To najlepsza alternatywa dla osób, które przede wszystkim cenią sobie prostotę obsługi i ergonomię urządzenia. Compact Mini posiada wszystkie te zalety!

Compact Mini posiada 3,5-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości i kontraście. Oferuje powiększenie od 2 do 16 razy w pięciu trybach obrazu:

? pełen kolor,

? białe litery na czarnym tle,

? czarne litery na białym tle,

? żółte litery na niebieskim tle,

? żółte litery na czarnym tle.

Dodatkowo wyposażony został w funkcję zamrażania obrazu,pomocną, gdy będziemy chcieli zatrzymać na ekranie obraz oglądany w danej chwili (na przykład po to, aby spisać potrzebne informacje lub przyjrzeć się czemuś dokładniej).

Jest ultracienki i bardzo lekki ? z powodzeniem zmieści się w kieszeni koszuli. Jego wymiary to zaledwie: 90/70/17 mm, a waga to 134 g! Dzięki temu możemy mieć go w każdej sytuacji przy sobie. Ze względu na tak małe rozmiary można swobodnie korzystać z niego w miejscach publicznych, gdyż jest bardziej dyskretny, niż standardowe powiększalniki. Przy tym jest wykonany z trwałego i solidnego tworzywa, które gwarantuje jego długie użytkowanie.

Compact Mini jest bardzo prosty w obsłudze ? opiera się ona na dwóch przyciskach, usytuowanych na górze i dole urządzenia. Pod kciukiem znajduje się pokrętło do zmiany trybów i poziomu powiększenia; górny przycisk służy natomiast do zamrażania obrazu.

Kamera, podobnie jak w Compact +, jest ułożona centralnie, co sprawia, że przeglądanie tekstu jest łatwe i intuicyjne. Dla jeszcze większego komfortu użytkownika, na tylnej ściance lupy zamontowano podstawkę, którą można wysunąć, aby oprzeć urządzenie pod kątem i wygodnie czytać bez konieczności pochylania się nad tekstem.

Compact Mini wyposażono w baterię litowo-jonową, która zapewnia ciągłą pracę przez ponad 3 godziny. Do zestawu dołączono ładowarkę oraz zestaw wymiennych końcówek.

Specyfikacja techniczna:

? ekran o przekątnej 3,5?,

? poziom powiększenia: 2 ? 16x,

? 5 trybów obrazu,

? autofocus,

? funkcja zamrażania obrazu,

? centralnie położona kamera,

? 3 godziny ciągłej pracy na akumulatorach,

? podstawka do czytania,

? waga: 134g,

? wymiary: 90/70/17 mm,

? kolor niebieski.

Co w komplecie:

? powiększalnik Compact Mini,

? przewód zasilający z zasilaczem oraz 4 końcówki (EU, UK, US i AUS),

? opaska na nadgarstek,

? pokrowiec ochronny,

? instrukcja w języku polskim.

Cena orientacyjna: 1 999 zł

Więcej informacji na stronie poświęconej produktowi

Kamila Wejman

Product Manager firmy Altix w dziedzinie powiększalników

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top