Logo Tyfloświat

Biorąc pod uwagę Państwa głosy na temat artykułu dotyczącego dostępności komunikacji miejskiej dla osób niepełnosprawnych, postanowiliśmy rozszerzyć krąg naszych i Państwa zainteresowań, związanych z, wynikającą z rozwoju cywilizacyjnego, potrzebą pokonywania coraz to dłuższych odległości, a więc rozważyć problem podróżowania samolotem.
Obiecujemy jednocześnie, że artykuł ten nie jest ostatnim z serii i wkrótce zajmiemy się, tak często krytykowanym, transportem kolejowym.
Postanowiliśmy również przygotować dla Państwa przydatne i zrozumiałe kompendium wiedzy na temat uprawnień, jakie przysługują osobom niepełnosprawnym, które próbują odnaleźć się na rynku pracy, bądź już na tym rynku funkcjonują.
Tak jak autorka tekstu, tak i redakcja Tyfloświata nie ma jednak na celu nakłanianie czytelników do wykorzystywania wszelkich możliwych udogodnień, tylko dlatego, iż są one dostępne. Nie tędy droga. Należy zachować w egzekwowaniu swoich praw umiar, sięgać po te środki, które są nam rzeczywiście pomocne w istnieniu na rynku pracy z niepełnosprawnością, by nie być odbieranym jako roszczeniowy pracownik, ale jako wartościowy pracownik, świadomy nie tylko swoich praw, ale i obowiązków względem pracodawcy.
Komentarze, głosy w dyskusji i opinie spływające do redakcji po ukazaniu się każdego nowego numeru Tyfloświata, przekonały nas, że czytelnicy kwartalnika to osoby, które mają własne zdanie zarówno na tematy wzniosłe, jak i te bardziej przyziemne i co najważniejsze nie boją się go prezentować szerszemu gronu. Postanowiliśmy więc dostarczyć Państwu narzędzie do dzielenia się poglądami z ludźmi na całym świecie i przekonać do założenia własnego bloga. Mamy nadzieję, że pomysł spodoba się czytelnikom i już wkrótce, jak grzyby po deszczu, powstawać będą nowe wirtualne dzienniki. Najciekawsze z nich chętnie zaprezentujemy na łamach portalu internetowego i podcastu. W ten sposób staniecie się współtwórcami Tyfloświata i przyczynicie się do wzbogacenia jego zawartości.
Serdecznie zapraszamy do lektury.
Redaktor Naczelny
Joanna Piwowońska

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top