Logo Tyfloświat

JUŻ JEST! 67 STRON MAGAZYNU KSSN KILKA TYGODNI TEMU PRZYJECHAŁO Z DRUKARNI.
[fot. Zdjęcie przedstawia okładkę najnowszego numeru KSSN]
Najnowszy numer czeka do zabrania za darmo w Biurach przedstawicieli Redakcji oraz w wielu miejscach Krakowa, rozesłany został też do instytucji związanych z osobami niepełnosprawnymi w Polsce. Całość materiału, przystosowana do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku oraz słuchu, jest na stronie internetowej: www.bon.agh.edu.pl/kssn
O CZYM?
W tym numerze gazety sporo miejsca poświęcamy tematom, które na przestrzeni ostatnich miesięcy dosłownie zelektryzowały środowisko osób z niepełnosprawnościami. Są to głównie: kryzysowa sytuacja finansowa PFRON i jej wpływ na warunki studiowania osób niepełnosprawnych, a z drugiej strony sporo o możliwościach kontynuowania nauki w Stanach Zjednoczonych. Nie brak też wiosennej dawki sportu, rekreacji oraz kultury i sztuki, a także relacji i zapowiedzi spotkań, konferencji, imprez dla studentów niepełnosprawnych oraz wielu użytecznych informacji (np. o szkoleniach, organizowanych także przez FIRR).
KTO, DO KOGO?
„Semestralnik” kierowany jest do studentów, zwłaszcza niepełnosprawnych, ale również do pracowników uczelni oraz uczniów i nauczycieli szkół średnich. Tworzą go przede wszystkim studenci przy współpracy Biur ds. ON, Pełnomocników Rektorów ds. ON oraz Zrzeszeń Studentów Niepełnosprawnych ich krakowskich uczelni. W pracach nad numerem 1 (6)/2011 uczestniczyło pięć z nich: Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz współpracowała Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego. Gazeta wydawana jest od 2008 roku przez Referat ds. Osób Niepełnosprawnych Fundacji Studentów i Absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej „ACADEMICA”.
ANALOGOWO I CYFROWO
Oprócz tego, że nasz magazyn można przeczytać w wersji papierowej, można też ściągnąć go ze strony internetowej w formatach MS WORD oraz PDF. Na naszym mini portalu dostępne są filmiki z artykułami w Polskim Języku Migowym, bieżące informacje w dziale „Aktualności”, fotoreportaże oraz inne ciekawe i aktualizowane co jakiś czas materiały w zakładce KSSN ON LINE. Wystarczy kliknąć na: www.bon.agh.edu.pl/kssn.
Nasz świat kręci się wokół wszystkiego, co związane ze studiowaniem i niepełnosprawnością. Jednak chcemy zaproponować własną perspektywę spojrzenia na te tematy. Jesteśmy otwarci na współpracę z młodymi dziennikarzami, którym oferujemy zdobywanie dziennikarskiego doświadczenia i pomocne w tym warsztaty. Wystarczy zapał i chęci do pisania, a na początek kontaktowy e-mail na adres: kssn@academica.org.
Paweł Rozmus
Redaktor Naczelny KSSN

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top