Logo Tyfloświat

[fot. Okładka Krakowskiego Semestralnika Studentów Niepełnosprawnych]
W listopadzie ukazał sie już drugi numer semestralnika stworzonego z myślą o studentach niepełnosprawnych. Semestralnik narodził się z inicjatywy Studentów Niepełnosprawnych Krakowskich Uczelni – AGH, PK, UEK i UJ. Aktualnie do składu redakcyjnego dołączyły dwie kolejne Uczelnie – AP i PAT. W prace nad semestralnikiem mocno zaangażowały się Biura ds. ON i Pełnomocnicy Rektorów ds. ON powyższych Uczelni, a także Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych AGH, PK i UEK.
Znajdziecie w nim Państwo wywiady z Prorektorami ds. Studenckich i Kształcenia ww. Uczelni. W dziale „Mamy się czym pochwalić” prezentujemy Biura i Pełnomocników Rektorów ds. Osób Niepełnosprawnych oraz ich działania, akademiki dostosowane do potrzeb osób z różnymi dysfunkcjami oraz relację z konferencji „Pełnosprawny Student”. Dział „Praca i praktyki” zawiera reportaż z porozumienia pomiędzy Elektrociepłownią Kraków S.A. a czterema krakowskimi Uczelniami, w których działają Biura ds. Osób Niepełnosprawnych – AGH, PK, UEK i UJ, dotyczącego praktyk studenckich, fragmenty raportu z badań nt. karier zawodowych studentów niepełnosprawnych, a także relacje z praktyk studenckich. Poszukujący informacji prawno-finansowych oraz porad psychologicznych znajdą coś dla siebie w specjalnie przeznaczonych do tego działach. Dla relaksu można poczytać relację z wydarzeń sportowych, spotkań integracyjnych, a także twórczość poetycką. To oczywiście nie wszystko, gazetka zawiera także kalendarium z różnych przedsięwzięć realizowanych przez i dla osób niepełnosprawnych oraz wiele innych ciekawych materiałów.
Wersja drukowana periodyku dostępna jest w Biurach i Zrzeszeniach Uczelni, wchodzących w skład Redakcji. Gazetka jest również dostępna w wersjach elektronicznych: na płytach CD oraz stronie internetowej www.zsn.agh.edu.pl/kssn. Umożliwia to powiększanie tekstu i grafiki dla osób słabowidzących. Znajduje się tam również wersja tekstowa, umożliwiająca wydruk w alfabecie Brajla oraz czytanie przez osoby niewidome.
Wszystkich gorąco zachęcamy do wzięcia czynnego udziału w tworzeniu kolejnych numerów. Artykuły oraz propozycje współpracy prosimy przesyłać na adres Redakcji kssn@acade-mica.org.pl
Zachęcamy także do wzięcia udziału w konkursie na nazwę i logo gazetki.
Redakcja KSSN

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top