Logo Tyfloświat

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego zaprasza osoby z dysfunkcją wzroku do udziału w projekcie Centrum im. Ludwika Braille’a II, którego realizacja rozpoczęła się 1 kwietnia 2016.

Projekt Centrum im. Ludwika Braille’a 2 skierowany jest do osób niepełnosprawnych wzrokowo. Celem jest zwiększenie samodzielności poprzez udział w różnorodnych formach wsparcia, w tym szkoleniach miękkich, z zakresu rozwoju osobistego poprzez ruch, kursach językowych. Bezpłatne zajęcia rozpoczną się w kwietniu 2016 w Warszawie.

Poza szkoleniami/warsztatami grupowymi proponujemy wsparcie psychologa, coacha, instruktorów orientacji przestrzennej i czynności życia, a także specjalistów z zakresu ICT.

Projekt ten jest adresowany do osób, które:

* są w wieku aktywności zawodowej,
* zamieszkują na terenie jednego z województw: mazowieckiego,
podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego
lub warmińsko-mazurskiego,
* których, dysfunkcja wzroku jest potwierdzona orzeczeniem.

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z nami pod nr telefonu: (22) 400 50 73 bądź adresem mailowym: clb@firr.org.pl.

Po wstępnej weryfikacji zespół projektu będzie kontaktował się z osobami, które zostały zakwalifikowane do udziału w projekcie.

Projekt Centrum Ludwika Braille’a współfinansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach celu programowego 2:
zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych (beneficjentów projektu).

Biuro projektu : Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego w Warszawie, Pl. Konstytucji 5/4.

Termin realizacji II etapu projektu: 01.04.2016-31.03.2017 r.

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top