Logo Tyfloświat

Informacja, którą przedstawiamy, zainteresuje z pewnością użytkowników biegle posługujących się językiem angielskim. W trakcie tegorocznej konferencji CSUN 2014 firma CodeFactory, producent m.in. zestawu aplikacji wspomagających pracę niewidomego użytkownika w systemie Android, poinformowała, że wspólnie z firmą Nuance wprowadzi już niebawem kolejny, dobrze znany głos na platformę Google Android.

Syntezator Eloquence to produkt kojarzony z pewnością przez użytkowników programu odczytu ekranu JAWS, gdyż przez wiele lat był domyślnym głosem angielskich wersji tego screenreadera. Głos charakteryzuje się bardzo dużą responsywnością, a praca z nim możliwa jest na bardzo wysokich prędkościach. Jak w wywiadzie dla podcastu Blind Bargains powiedziała dyrektor ds. sprzedaży CodeFactory, Melanie Endres, pojawienie się tego syntezatora w systemie Android było podyktowane głosami wieloletnich, doświadczonych użytkowników komputerów, którzy bardzo przyzwyczaili się do nieco mechanicznej, ale jednak wyraźnej syntetycznej mowy i chcieliby zabrać ją ze sobą wszędzie, razem z używanym przez siebie smartfonem. Syntezator jest już dostępny w sklepie Google Play, a jego cena to 69 zł.

Eloquence dysponuje 10 głosami: angielski amerykański, angielski brytyjski, hiszpański, hiszpański meksykański, niemiecki, fiński, francuski, francuski kanadyjski, włoski i portugalski. Aż szkoda, że nie doczekaliśmy się polskiej wersji.

Źródło: blindbargains.com, sklep Google Play

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top