Logo Tyfloświat

Kolejny z serii niewielkich powiększalników

Firma Altix wprowadziła do oferty nowy, niewielki powiększalnik Far View. To już kolejny obok Compacta +, Clear View i ClearNote produkt znanej i cenionej firmy Optelec.

Dzięki niewielkim rozmiarom tego urządzenia możemy korzystać z niego, jak ze standardowego małego powiększalnika, podobnie jak ma to miejsce w znanych już produktach typu: Compact, Quicklook, SenseView.

Powiększalnik ten pracuje w dwóch poziomach powiększenia: do bliży (powiększenie od 3 ? 12x) i do dali (od 2,7 do 42x). Tym samym będzie stanowił pomoc zarówno podczas czytania powiększonego tekstu, znajdującego się tuż przed użytkownikiem na biurku, jak i podczas oglądania obiektów oddalonych od niego. Pozwoli nam zapoznać się np. z tekstem na tablicy szkolnej, nazwą ulicy po drugiej stronie drogi, czy też informacjami znajdującymi się na umieszczonej ponad naszymi głowami tablicy ogłoszeniowej.

Urządzenie pracować może w następujących trybach obrazu:

? pełen kolor,

? pozytyw (czarne litery na białym tle), negatyw (białe litery na czarnym tle),

? “fałszywe kolory” (np. żółte litery na niebieskim lub czarnym tle).

OFar View umożliwia odczytanie informacji znajdujących się na odległych tablicachbok oglądania obiektów w czasie rzeczywistym, Far View oferuje możliwość zamrożenia, czyli sfotografowania 100 dowolnych obrazów. Dzięki tej funkcji możemy przybliżyć sfotografowany obiekt, który znajduje się zbyt wysoko lub daleko, by móc przyjrzeć mu się z bliska. Daje to również możliwość zamrożenia obrazu np. całej strony książki lub mapy, aby tak przygotowany tekst lub obraz można było powiększać i przewijać wzdłuż linijek lub wersów korzystając z przycisków znajdujących się na przedniej ścianie powiększalnika. Szybkość przewijania można dostosować do indywidualnych preferencji użytkownika. Daje to pewność, że utrzymujemy się w jednej linii tekstu. Obrazy zachowane w pamięci powiększalnika możemy przenieść do komputera w postaci plików JPG, dzięki czemu można je następnie swobodnie poddać rozpoznawaniu tekstu przy pomocy programu OCR Fine Reader Professional!

Dla zapewnienia wygody czytania Far View wyposażono w podstawkę, która utrzymuje go w stałym nachyleniu.

Far View świetnie zda egzamin dla ucznia lub studenta, który na zajęciach pracuje z tekstem w książce lub zeszycie, a także z tekstem zapisanym na tablicy. Jest przy tym lekki, niewielki i nie wymaga instalacji w celu podłączenia go do dodatkowych urządzeń np. komputera.

Menu urządzenia oferuje następujące funkcje:

? regulacja jasności obrazu,

? regulacja kontrastu,

? obrót obrazu o 90 lub 180 stopni (funkcja dotyczy obrazu zamrożonego),

? usuwanie obrazu,

? regulacja prędkości przewijania tekstu,

? skośna linia ? o regulowanym kącie nachylenia; można jej użyć, aby wyrównać linię tekstu,

? ochrona obrazu ? chroni przed jego przypadkowym usunięciem.

Far View wyposażony jest w gniazdo ładowania oraz 2 porty:

? Port VGA – wejście pod dodatkowy monitor lub telewizor, na którym możemy w znacznym powiększeniu oglądać wcześniej zamrożony obraz (brak kabla VGA w komplecie, istnieje możliwość dokupienia go opcjonalnie)

? Port USB ? do podłączenia powiększalnika z komputerem celem zapisania zachowanych w nim obrazów na dysk twardy komputera. Współpracuje z systemami: Windows 2000, XP i Vista (kabel USB znajduje się w komplecie.

Specyfikacja techniczna:

? Regulacja powiększenia od 2 do 42x,

? Centralnie umieszczona kamera,

? Wiele trybów pracy: powiększanie z bliska i z daleka, pełny kolor, pozytyw, negatyw, “fałszywe kolory?,

? Autofocus,

? Regulacja jasności i kontrastu,

? Porty USB i VGA,

? Ekran panoramiczny 4,3″ TFT,

? Możliwość sfotografowania i przechowania do 100 obrazów,

? Baterie litowo-jonowe ? zapewniają do 4 godzin ciągłej pracy,

? Wymiary: 160x81x33 mm,

? Waga: 290g.

Co w komplecie?

? Powiększalnik Far View,

? Skórzany pokrowiec,

? Ładowarka,

? Przewód zasilający z zasilaczem oraz 4 końcówki (EU, UK, US i AUS),

? Smycz,

? Kabel USB,

? Instrukcja obsługi w języku angielskim.

Cena orientacyjna: 6 792 PLN z VAT

Strona produktu: http://www.sklep.altix.pl/str,prod_big,idk,966,kat,33,Far_View.html oraz http://www.optelec.com/en_US/product/electronic-low-vision/farview

Źródło: Altix Sp. z o. o.

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top