Logo Tyfloświat
Telefon iphone
www.pixaby.pl

Nowa funkcja iOS 13 – QuickPath zmieniła sposób wprowadzania tekstu. Nawet po tym, jak Apple zaczął zezwalać na aplikacje klawiatury innych firm na iPhone i iPad, na własnej klawiaturze brakowało opcji gestu pisanie na maszynie.
Gdy po raz pierwszy zobaczysz klawiaturę po zainstalowaniu iOS 13, zobaczysz alert informujący, że możesz teraz przesuwać palcem po klawiaturze, aby pisać. W przypadku pominięcia alertu, lub jego niezrozumienia poniżej znajduje się kilka informacji, co należy zrobić.
QuickPath jest domyślnie włączony po zainstalowaniu iOS 13. Nie ma konieczności nic robić poza położeniem palca na klawiaturze i poruszania nim po wybranych klawiszach, w celu połączenia liter w słowo.
Podobnie jak w przypadku tradycyjnego pisania, gesty nie muszą być precyzyjne – iOS przewidzi, co chcesz powiedzieć, przesuwając palcem po klawiaturze. Tak długo, jak znajdziesz się w ogólnym obszarze litery, zanim przejdziesz do następnego, szanse na to, że iOS będzie odpowiednio ją odczytywał lub przynajmniej zapewni odpowiednią opcję na pasku QuickType.

Opcję QuickPath można  wyłączyć w Ustawieniach> Ogólne> Klawiatura> Przesuń do tekstu.

Źródło: https://coolblindtech.com/how-to-use-the-slide-to-type-keyboard-feature-in-ios-13/ k

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top