Logo Tyfloświat

Jak poinformowała na swoim blogu, dotyczącym zagadnień dostępności, firma Adobe, najnowsza wersja komponentu Adobe Flash Player dla systemów z rodziny Windows wyposażona została w instalator, który jest obsługiwalny z poziomu programów odczytujących ekran. Wcześniej przyciski instalatora były dostępne z poziomu klawiatury, niestety jednak brakowało im etykiet tekstowych, jednoznacznie identyfikujących ich przeznaczenie. Oprócz usprawnienia mechanizmów dostępnościowych, nowy instalator posiada także opcję umożliwiającą automatyczną, bieżącą aktualizację dodatku Adobe Flash Player do jego kolejnych, nowszych wersji.

Aby pobrać dodatek Adobe Flash Player, należy otworzyć w przeglądarce internetowej następujący adres:

http://get.adobe.com/pl/flashplayer/, a następnie odznaczyć pole wyboru ?Tak, zainstaluj program McAfee Security Scan Plus (opcjonalne) (0,98 MB)? i przejść do łącza ?Pobierz teraz?. Kiedy przeglądarka zapyta, co chcemy zrobić z pobieranym plikiem, należy wybrać zapis na dysku, a następnie uruchomić pobraną aplikację.

Nie ulega wątpliwości, że korzystanie na stronach internetowych z technologii Flash jest jeszcze bardzo powszechne i, mimo problemów z dostępnością tego typu komponentów, bardzo chętnie wykorzystywane przez niektórych webmasterów. Programy odczytu ekranu potrafią współpracować z elementami Flash jedne lepiej, inne gorzej, lecz aby współpraca taka była możliwa, autor danego obiektu, wykonanego w tej technologii, musi pamiętać o trzymaniu się wskazówek dotyczących dostępnego projektowania elementów Flash, jakie na stronach http://www.adobe.com/accessibility/products/flash/ zamieściła firma Adobe.

Źródło: Adobe

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top