Logo Tyfloświat

STADION KLUBU POLONII WARSZAWA

17 CZERWCA 2009

W GODZINACH 15.00 ? 19.00

Z A P R O S Z E N I E

Szanowni Państwo!

Minęło 20 lat, a wydaje się, że to było ledwie rok temu. Niestety, czas płynie szybciej, niż byśmy chcieli. Z drugiej strony, nie ma powodów do narzekań. 20 lat istnienia firmy ALTIX to czas wspaniały i ciekawy. W roku 1989 mieliśmy zupełnie inny świat: w sklepach pustki, na mieście szaro, bezbarwnie, w domach ponuro, a w wakacje nie mogliśmy jeździć po całej Europie mając w kieszeni ledwie dowód osobisty. Jeszcze zastanawialiśmy się, czy wolno coś powiedzieć, albo jak znaleźć w sklepach koszulę.

W roku 1989 nie tylko toczyły się obrady Okrągłego Stołu, odbyły się pierwsze prawie wolne wybory, powstał solidarnościowy rząd, ale też zezwolono na prowadzenie działalności gospodarczej. Wcześniej nie było to możliwe. W tej sytuacji w maju ?89 trzech niewidomych informatyków i ekonomista stworzyli spółkę ALTIX. W listopadzie rozpoczęła ona działalność gospodarczą i zaczął się marsz po sukcesy. Jej nazwa nie należy do najprostszych, ale wtedy była zrozumiała dla każdego. ALTIX to kombinacja klawiszy: ALT i X, która w tamtym okresie w wielu programach komputerowych oznaczała wyjście z aplikacji, czasem z kłopotów, kiedy indziej przejście do nowego zadania. Tak my przechodziliśmy do nowych czasów i zaczęliśmy działać “po nowemu”. Staliśmy się odpowiedzialni za los swój i wielu innych ludzi.

W ciągu tych lat udało się zrealizować wiele celów:

pierwszy dostępny na rynku syntezator mówiący po polsku i program udźwiękawiający komputer,

zatrudnienie niewidomych i słabowidzących, które datuje się od powstania firmy i znakomicie rozwija do dzisiaj,

poważne wdrożenia komputeryzacyjne dla niewidomych,

opracowanie systemu szkoleń komputerowych dla inwalidów wzroku,

stworzenie fundacji Unia Pomocy Niepełnosprawnym SZANSA, dzisiaj o nowej nazwie Fundacja Szansa dla Niewidomych, której jesteśmy generalnym sponsorem,

jako pierwsi zastosowaliśmy dla rehabilitacji niewidomych brajlowskie drukarki, monitory, notatniki, skanery i programy rozpoznające druk, modemową transmisję na odległość,

skomputeryzowanie wszystkich szkół, w których uczą się niewidomi i słabowidzący,

osiągnięcie największej sprzedaży w kraju w tej specjalnej dziedzinie,

zorganizowanie sieci sprzedaży we wszystkich dużych miastach.

ALTIX pomógł rehabilitacyjnie tysiącom osób. Jedni zakupili nasze produkty, inni skorzystali z naszych szkoleń. Jeszcze inni otrzymali naszą pomoc charytatywną. Jesteśmy otoczeni rzeszą wiernych przyjaciół, dzięki którym chce się nam iść do pracy i podejmować następne wyzwania.

ALTIX to świetna, obszerna oferta, najlepsze ceny, sprawdzone przez samych niewidomych i słabowidzących produkty, które pochodzą od największych na świecie producentów.

ALTIX dzisiaj to ponad 50 pracowników, ponad dwadzieścia sklepów, biur, punktów konsultacyjnych i prezentacyjnych w kraju i za granicą.

ALTIX to nowoczesna strona internetowa: www.altix.pl oraz bezpłatna infolinia: 0 800 100 102.

ALTIX to dobre miejsce dla każdego, kto chce przeciwstawić się skutkom utraty wzroku.

Z okazji dwudziestej rocznicy powstania firmy zapraszamy naszych klientów, współpracowników, przyjaciół, opiekunów osób niewidomych i słabowidzących na centralne obchody naszego święta, które odbędą się 17 czerwca br. na terenie klubu Polonii Warszawa przy ulicy Konwiktorskiej 6 w Warszawie. Nie przypadkiem wybraliśmy właśnie to miejsce ? jest ono naprzeciwko gmachu głównego Polskiego Związku Niewidomych. Organizowana przez nas impreza odbędzie się w godzinach 15.00 – 19.00.

W programie:

Koncert Violi Brzezińskiej, która wykona między innymi hymn firmy ALTIX ? “Widzieć więcej” (muzyka: Lidia Pospieszalska, słowa: Jacek Cygan),

Koncert Marcina Dańca z jego zespołem. W programie przygotowanym specjalnie dla naszych gości to, co najbardziej nas bawi, czyli monologi, piosenki i improwizacje!

Piknikowy grill: kiełbaski, mięsko, ziemniaczki, warzywka, zimne napoje, a dodatkowo: piwko, kawka, herbatka…,

Mnóstwo konkursów z konkretnymi nagrodami ? pula nagród 20.000 zł na 20-lecie!

Stoiska prezentujące ALTIX-ową technologię XXI wieku niwelującą skutki inwalidztwa wzroku,

Goście honorowi i ich dykteryjki przygotowane specjalnie na tę uroczystość ? powspominajmy razem!

Dla niewidomych, którzy nie będą mogli do nas dotrzeć, piknik będzie transmitowany przez internet. Wystarczy wejść na naszą stronę: www.altix.pl i kliknąć w hasło: ?Piknik 20-lecia?.

(będą pojawiać się tam również, sukcesywnie, dodatkowe szczegóły dotyczące naszej imprezy)

Piknik jest otwarty dla wszystkich osób związanych ze środowiskiem niewidomych i słabowidzących, a przygotowane w programie atrakcje są bezpłatne. Ze względów organizacyjnych prosimy jednak o poinformowanie nas o chęci przybycia, tak abyśmy mogli przygotować odpowiednie zaplecze logistyczno ? gastronomiczne.

Zgłoszenia można dokonać:

mailowo: biuro@altix.pl,

telefonicznie: 022 676 90 30, 022 676 90 95,

w każdym naszym punkcie konsultacyjnym i handlowym na terenie całego kraju. (adresy i telefony kontaktowe znajdują się na naszej stronie internetowej).

Jeśli nie uda się Państwu dokonać zgłoszenia ? nic nie szkodzi. Wszyscy będą mile widziani!

17 czerwca o 15.00 spotkajmy się wszyscy na terenie klubu Polonia, aby przeżyć coś niebywałego!

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zarząd i pracownicy ALTIX Sp. z o. o.

 

Informacje pochodzą ze strony firmy ALTIX

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top