Logo Tyfloświat
Klocki lego w różnych kolorach.
https://pixabay.com/pl

Duńskie stowarzyszenie działające na rzecz osób z niepełnosprawnością wzroku- Dannish Association of the Blind oraz brazylijska fundacja Dorina Nowill Foundation of the Blind  zapoczątkowali inicjatywę nauki alfabetu Braille’a przy pomocy klocków.

Projekt w 2019 roku otrzymała wsparcie LEGO Foundation oraz Grupy LEGO, dzięki czemu powstały klocki LEGO Braille Bricks. Zestaw 250 klocków, w którym elementy wyglądają jak uwypuklone cyfry i litery w alfabecie Braille’a, ma służyć również do zabawy. Dodatkowo w zestawie będą znajdować się inspiracje do zabawi i gier.

Zestaw dla osób z niepełnosprawnością wzroku obecnie jest w fazie testów. Testy prowadzone są w czterech językach: angielskim, norweskim, duńskim i portugalskim. W 2019 roku planowane jest rozszerzenie testów o trzy języki: francuski, niemiecki i hiszpański.  

Wejście na rynek europejski zaplanowane zostało na 2020 rok. Klocki będzie można zakupić w siedmiu krajach, gdzie są obecnie testowane. Ich sprzedaż odbywać się będzie poprzez sieć partnerów zaangażowanych w projekt.  

Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/781671

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top