Logo Tyfloświat
osoba niewidoma poruszająca się w przestrzeni miejskiej z białą laską. Fot. Agnieszka Majnusz

Producent opaski Sunu Band ogłosił niedawno koniec wsparcia dla tego urządzenia. Jeśli byliście zainteresowani opaską, która może pomagać przy samodzielnym poruszaniu się, niestety nie możecie już jej kupić, a wsparcie gwarancyjne też nie jest już możliwe.

Przypomnijmy po krótce jej najważniejsze funkcje.

Opaska Sunu Band pozwalała unikać przeszkód w naszej okolicy, informując nas o nich za pomocą wibracji. Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej oferowała także dodatkowe funkcje takie jak budzik, namierzanie telefonu albo informowanie o godzinie za pomocą komunikatów głosowych lub wibracji.

Jak podaje producent na stronie, wsparcie zostało zakończone w czerwcu 2023 z przyczyn finansowych. Po 10 latach produkcji firma Sunu zmuszona jest zaprzestać działalność z powodu nieopłacalności finansowej oraz konkurencyjnego rynku.

Nowe opaski nie będą już produkowane. Jeśli posiadacie Sunu Band na gwarancji, firma Sunu niestety nie może zapewnić Wam dalszego wsparcia technicznego, naprawy lub wymiany na nowy model. W zamian proponuje słuchawki z przewodnictwem kostnym firmy Shokz, jednak z zastrzeżeniem, że zasoby są ograniczone i kto pierwszy, ten lepszy.

Aplikacja Sunu wspierana będzie przez firmę do końca 2023 roku. Później zostanie przekazana do jednego z zaufanych partnerów Sunu, tak aby mogła być utrzymywana tak długo, jak użytkownicy będą jej potrzebować.

Dotychczasowe funkcje premium będą teraz dostępne dla wszystkich posiadaczy opaski. Na koniec Sunu zapewnia, że jego wiedza i własność intelektualna przekazana zostanie wiodącym firmom, produkującym urządzenia wspomagające. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że doczekamy się w przyszłości nowego, może nawet lepszego urządzenia, którego podstawą będą funkcje opaski Sunu.

Pełna informacja na stronie: https://sunu.io/pages/faq

 

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top