Logo Tyfloświat
  • Strona główna
  • Różne
  • Kraków: Możliwość bezpłatnej adaptacji książek do potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku – nasza Tyfloteka już działa!

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego zaprasza do korzystania z adaptacji książek i czasopism do potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku.

Jesteś niewidomym lub słabowidzącym uczniem lub studentem i potrzebujesz szybko skorzystać z tekstu drukowanego, podręcznika lub skryptu? Nie uczysz się już, ale chcesz przeczytać książkę, ale nigdzie nie ma jej w wersji dostępnej dla Ciebie?

Zapraszamy więc do nas – przynieś tę książkę, przygotujemy dla Ciebie jej formę elektroniczną w pliku tekstowym. Będziesz mógł wykorzystać go w swoim urządzeniu wyposażonym w syntezator mowy lub po prostu w domowym komputerze.

Książki przyjmujemy do adaptacji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 16:00 przy ul. Wybickiego 3a w Krakowie, a adaptacja jest oczywiście całkowicie bezpłatna i będzie odbywać się w kolejności zgłoszeń. Warunkiem jest posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności ze wskazaniem na wzrok.

Jeśli potrzebujesz, możemy odebrać Cię z przystanku MPK przy ul. Bratysławskiej w Krakowie.

Prosimy o przekazanie informacji nt działalności naszej Tyfloteki Waszym niewidomym lub słabowidzącym przyjaciołom, którzy mogą nie mieć dostępu do Internetu.

Tyfloteka jest realizowana w ramach placówki wsparcia i rozwoju osobistego osób niepełnosprawnych, współfinansowanej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wszelkie informacje można uzyskać w siedzibie Fundacji przy ul. Wybickiego 3a w Krakowie pod numerem telefonu 012 629 85 14 (prosić Karolinę, kom. 663883337) lub emailem szkolenia@firr.org.pl.

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, ul. Wybickiego 3a, 31-261 Kraków, tel.: (012) 629 85 14, faks: (012) 629 85 15, http://www.firr.org.pl

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top