Logo Tyfloświat
  • Strona główna
  • Różne
  • Kraków: Nauka czynności życia codziennego i doskonalenie umiejętności orientacji przestrzennej dla osób z dysfunkcją wzroku

Z przyjemnością informujmy, że Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego rozpoczęła zajęcia nauki czynności życia codziennego oraz doskonalenia orientacji przestrzennej dla osób z dysfunkcjami wzroku.

Straciłeś wzrok, coraz słabiej widzisz, a może masz znajomych w takiej sytuacji? Wiele czynności, związanych z codziennym życiem stało się nagle niemożliwe do wykonania lub jest coraz trudniejsze? Tak proste dotychczas czynności jak przygotowanie posiłku, zrobienie herbaty, wyprasowanie ubrania, sprzątanie stały się trudne? Masz inne, konkretne, codzienne problemy wynikające z utraty wzroku? Wszystkiego można się nauczyć, nie

trzeba wymyślać własnych sposobów na pokonanie tych problemów – one już istnieją. Zapraszamy na zajęcia, które Cię ich nauczą. Odbywają się one w siedzibie Fundacji przy ul. Wybickiego 3a w Krakowie.

Również, jeśli musisz opanować nową trasę poruszania się po mieście, możemy Ci pomóc. Otrzymasz instruktora, który ją z Tobą przećwiczy, abyś mógł być samodzielny.

Zajęcia czynności życia codziennego odbywają się w czwartki i piątki w godzinach 10:00 – 15:00 przy ul. Wybickiego 3a w Krakowie i są oczywiście całkowicie bezpłatne. Warunkiem jest posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności ze wskazaniem na wzrok.

Jeśli potrzebujesz, możemy odebrać Cię z przystanku MPK przy ul. Bratysławskiej w Krakowie.

Zapisy na zajęcia przyjmują i informacji udzielają:

czynności życia codziennego – Justyna, nr telefonu 663883342,

doskonalenie orientacji przestrzennej – Karolina, nr telefonu 663883337.

Prosimy o przekazanie informacji nt możliwości nauki Waszym niewidomym lub słabowidzącym przyjaciołom, którzy mogą nie mieć dostępu do Internetu.

Wsparcie jest realizowane w ramach placówki wsparcia i rozwoju osobistego osób niepełnosprawnych, współfinansowanej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, ul. Wybickiego 3a, 31-261 Kraków, tel.: (012) 629 85 14, faks: (012) 629 85 15, http://www.firr.org.pl

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top