Logo Tyfloświat
  • Strona główna
  • Różne
  • Materiał informacyjny: Internetowy kurs językowy dla niewidomych – www.audiolingo.pl

Samodzielna nauka języków obcych bez pomocy osób trzecich, bez specjalistycznego sprzętu, gdziekolwiek chcesz – w domu, w autobusie, w kawiarni lub na łące? To, co wydawało się niemożliwe, stało się teraz całkiem realne.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób z dysfunkcją wzroku, powstał serwis internetowy, oferujący kompleksową naukę pięciu języków obcych – angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego oraz włoskiego –  na trzech poziomach zaawansowania. To pierwszy taki projekt na naszym rodzimym rynku.

Audiolingo.pl zaprojektowane zostało zgodnie z normami dostępności. Pełne udźwiękowienie strony, intuicyjna nawigacja za pomocą klawiatury numerycznej, kompatybilność z czytnikami ekranu, a także przyjazna wersja mobilna sprawiają, że korzystanie z serwisu jest proste i przyjemne. Aby móc się o tym przekonać, wystarczy zarejestrować się na stronie – słownictwo, zagadnienia gramatyczne, a także oryginalne teksty i dialogi dostępne są dla wszystkich zalogowanych użytkowników w wersji demo.

Projekt powstawał przy współpracy wielu osób, w tym niedowidzących i niewidomych, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w tworzenie i testowanie serwisu. Audiolingo.pl to nie tylko sposób na podniesienie kwalifikacji zawodowych i zwiększenie szans na wymagającym rynku pracy, ale przede wszystkim możliwość satysfakcjonującego rozwoju umiejętności językowych.

Uwaga! Tylko teraz każdy pełen kurs językowy dostępny jest w promocyjnej cenie – jedynie 1 zł za trzymiesięczny dostęp – aż do odwołania.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość.”

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top