Logo Tyfloświat
Kobieta spacerująca po mieście z białą laską.

Kilkadziesiąt osób niewidomych i słabowidzących wzięło udział w projekcie pod nazwą „Nie mamy barier”, którego celem była aktywizacja tej grupy osób.
Wojciech Czajkowski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych informuje, że celem programu było także pokazanie osobom z dysfunkcją wzroku, że w obecnej sytuacji epidemicznej nie muszą być całkowicie zamknięci w domach.
– Celem projektu było pokazanie i wypromowanie działań w kierunku osób niewidomych i słabowidzących z zakresu treningów aktywności fizycznej, aktywności społecznej oraz aktywności turystycznych i krajoznawczych – mówi Wojciech Czajkowski.
Jak dodaje, w ramach projektu niewidomi i słabowidzący uczyli się np. chodzić z kijkami Nordic Walking.
– Chcieliśmy pokazać i podpowiedzieć tym osobom, jak sobie radzić samemu z aktywnością fizyczną i jak korzystać z dóbr kultury. W ramach projektu zwiedzaliśmy okolice Świętego Krzyża i Chęcin oraz uczyliśmy ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie przy pomocy tego, co mamy w domu – dodał Wojciech Czajkowski.
Program został sfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które były w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
Źródło: https://m.radio.kielce.pl/pl/wiadomosci/niewidomi-uczyli-sie-jak-samodzielnie-korzystac-z-dobr-kultury,118513

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top