Logo Tyfloświat

Firma Nuance poinformowała o wydaniu uaktualnienia oprogramowania udźwiękowiająco-powiększającego TalksZoom do wersji 4.11. Zmiany nie są bardzo istotne, a użytkownicy starszych SmartPhonów Nokia pisali o drobnych kłopotach z aktualizacją. Trudno jednak orzec, na ile to jednostkowe przypadki, a na ile zaś większy problem. Nowa wersja obsługuje więcej telefonów i zawiera kilka poprawek.

Wprowadzono obsługę telefonów:
? Nokia E52
? Nokia 6710 Navigator
? Nokia 6720 classic
? Nokia 6730 classic
? Nokia 6790 Surge

Na telefonach: Nokia 5630 Xpress Music, E55, E72  program będzie również działał poprawnie, jednakże nie przetestowano go jeszcze  na tyle, by oficjalnie ogłosić kompatybilność.

Wspomniane poprawki w aplikacji to m.in.

? wyeliminowanie zacinania sie syntezatora mowy na telefonach Nokia E52,
? usprawnienie obsługi nowej przeglądarki internetowej (Nokia E52, N86),
? naciśnięcie klawisza “Wybierz” napolu edycyjnym na stronie internetowej spowoduje otwarcie okienka edycji tekstu (opcja niedostępna w poprzednich wersjach).

Niestety nie rozwiązano wszystkich zgłaszanych problemów, jak choćby nieczytania statusu sieci w nowszych telefonach, braku obsługi aplikacji kalendarza w nowych telefonach, oraz aplikacji “Szukaj” w telefonach z Symbianem trzeciej generacji.

Aktualizacja Talks jest dostępna jedynie dla telefonów z Symbianem S60 trzeciej generacji. Nową wersję można pobrać z oficjalnej polskiej strony programu: www.talks.pl

Źródło: Nuance, Sixdots.pl

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top