Logo Tyfloświat

Pojawiła się nowa wersja programu Talks&Zoom firmy Nuance. Najnowszy produkt oznaczony został symbolem 5.20.3. Aplikacja, mimo iż nie widać tego na pierwszy rzut oka, posiada kilka bardzo istotnych usprawnień.

Poprawione zostało przede wszystkim odczytywanie dodatkowych znaków przez Talks podczas edycji, np. wiadomości tekstowych.

Została zaimplementowana możliwość obsługi radia internetowego, czyli aplikacji Nokia Internet Radio.

Obecnie Talks, tak jak nieco wcześniej Mobile Speak, jest w stanie współpracować z darmowym programem do nawigacji Nokia OVI Maps.

Talks 5.20.3 możesz pobrać tutaj

Równolegle z najnowszą wersją Talks, ukazał się nowy syntezator Acapela. Głos Ania, przeznaczony do współpracy z produktem firmy Nuance, oferuje zupełnie inną jakość mowy niż dostępne dotychczas syntezatory.

Głos Ania Acapela możesz pobrać tutaj

Osoby chcące przetestować głos Ania Acapela w swoim telefonie powinny zaopatrzyć się w tymczasowy kod ewaluacyjny, który uprawni je do wypróbowania nowego oprogramowania. Po wygaśnięciu ważności wersji demonstracyjnej należy albo wykupić nowy głos u dystrybutora, albo przywrócić swój stary kod wpisując go ręcznie z licencji programu lub skorzystać z funkcji przywróć licencje w menu Talks.

Tymczasowy kod ewaluacyjny można otrzymać po wypełnieniu specjalnego zgłoszenia. Formularz znajduje się tutaj.

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top