Logo Tyfloświat
Dwie postaci, jedna przekazuje drugiej informację przez megafon

Tyflopodcast.net
to stale rozwijająca się platforma, która dzięki aktywności jej opiekuna – Michała Dziwisza jest ciągle wzbogacana o nowe treści, przekazywane w dźwiękowych audycjach (podkastach). W ubiegłym roku wprowadzono tzw. znaczniki czasowe, które ułatwiają dotarcie do wybranego fragmentu podkastu. Usprawnienie dotyczyło głównie “Tyfloprzeglądów”, zawierających wiele krótkich informacji.
W ostatnim czasie dodano natomiast możliwość odsłuchiwania treści bez konieczności pobierania pliku z audycją, a także zamieniono znaczniki czasowe na odnośniki. Autorem ostatnich zmian jest Grzegorz Złotowicz.
Jak sam mówi: taką formę dostępu do audycji zaproponowałem po udanym jej wdrożeniu na stronie http://www.zlotowicz.pl/sylwester2020/
Rzeczywiście zaimplementowany player bardzo ułatwia korzystanie z tyflopodkastowych zbiorów. A oto dokładniejszy opis:

Na stronie z wybraną audycją i komentarzami do niej, pojawia się nagłówek “Słuchaj on-line”, pod którym znajduje się standardowy odtwarzacz audio.
Znaczniki czasowe w komentarzach, zamieniane są na linki, których kliknięcie powoduje automatyczne przejście do określonego czasu.
Widoczne dla czytników ekranu nagłówki ułatwiają szybkie przemieszczanie się między komentarzami.
Odtwarzacz został wyposażony w klawisze skrótu, działające na całej podstronie, więc można ich używać nie wychodząc z przeglądanych komentarzy:
Esc, F4 – play / pauza.
f5 / f6 – 10 sek. do tyłu / w przód.
Shift+f5 – Shift+f6 – 60 sek. do tyłu / w przód.
f7 / f8 – ciszej / głośniej.
Shift+f7 / shift+f8 – Wolniej / szybciej.
Dziękujemy autorowi za podzielenie się z nami swoją wiedzą.

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top