Logo Tyfloświat

Premiera nowych iPodów

Firma Apple, na odbywającej się 9 września w San Francisko imprezie ?It?s only rock and roll, but we like it?, zaprezentowała nowe odtwarzacze: iPod Nano z kamerą oraz iPod Touch  z nowym procesorem. Odświeżono również linię kolorystyczną iPodów Shuffle oraz zmodernizowano iPoda Classic.

IPod Nano doczekał się kamery o rozdzielczości 640×480. Nagrywa filmy, nie pozwala jednak na robienie zdjęć. Ponadto doposażono go w większy ekran, radio FM, podręczny dyktafon oraz krokomierz. VoiceOver działa już teraz w polskiej wersji językowej i, jak w najnowszym Shuffle, opiera się na menu i komunikatach generowanych przez iTunes podczas synchronizacji z urządzeniem i nagrywaniu nowej zawartości.

iPod Touch w wersji 32 i 64 GB wyposażony został w oprogramowanie VoiceOver. Najmniejszy 8-gigowy model, z uwagi na słabszy procesor, niestety nie przemówi.

Zmodernizowany iPod Classic, który powrócił z pojemnością 160 GB, ze względu za zastosowanie starych technologii, również nie doczekał się udźwiękowienia.

Sugerowane ceny:

iPod shuffle 2GB ? 229zł

iPod shuffle 4GB ?329zł

iPod nano 8GB ? 599zł

iPod nano 16GB ? 729zł

iPod classic 160GB ? 979zł

iPod touch 8GB ? 899zł

iPod touch 32GB ? 1,199zł

iPod touch 64GB ? 1,599zł.

Źródło: Apple, Appleblog, Mojejabluszko, Makowisko

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top