Logo Tyfloświat
Na jasnym tle słuchawki.
www.pixaby.pl

Na wydziale matematyki Uniwersytetu Waterloo wraz we współpracy z naukowcami z firmy Microsoft oraz Uniwersytetem Waszyngton opracowano sposób na połączenie najlepszych elementów asystentów głosowych z czytnikami ekranu w celu stworzenaia rozwiązania, które ułatwi poruszanie się po Internecie.

 Naukowcy opracowali nowego asystenta głosowego, który pozwala osobom z wadami wzroku uzyskiwać treści internetowe tak szybko i bez wysiłku, jak to możliwe z inteligentnych głośników i podobnych urządzeń. Nazwa narzędzie to VERSE (Voice Exploration, Retrieval, and Search). Podstawową metodą wprowadzania informacji dla VERSE są polecenia głosowe. Usługę VERSE można również sparować z aplikacją działającą na smartfonie lub smartwatchu. Urządzenia te mogą służyć jako akceleratory wejściowe, podobnie jak skróty klawiaturowe. Na przykład obrócenie korony na smartwatchu powoduje przejście VERSE do następnego wyniku wyszukiwania, sekcji lub akapitu, w zależności od trybu nawigacji.

Źródło: https://coolblindtech.com/researchers-develop-new-voice-assistant-making-web-browsing-easier-for-the-blind-and-visually-impaired/

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top