Logo Tyfloświat

Logo IVONA_fot. Ivo SoftwareW ostatnim czasie firma IVO Software zmodernizowała linię swoich sztandarowych produktów, wprowadzając nowe głosy syntezatora IVONA oraz poprawiając jakość dostępnych dotychczas. Ponadto każdy głos można teraz kupić osobno i używać, zarówno z Expressivo, jak i z programami udźwiękowiającymi komputer.

Nowe głosy IVONA

IVO Software zaprezentowało nowe głosy IVONA o zdecydowanie wyższej, radiowej jakości dźwięku. Użytkownik ma teraz do dyspozycji osiem głosów: cztery polskie ? Ewa, Jacek, Maja, Jan i cztery angielskie – Jennifer i Eric (angielskie US) oraz dwa głosy (angielskie UK).

Głosy syntezatora mowy IVONA dostępne są teraz w najwyższej jakości dźwięku, w częstotliwości próbkowania 22 kHz (dotychczas 16 kHz) – dokładnie takiej, z jaką słucha się prezenterów w radiu. Prócz znanych już głosów Jacka i Ewy, pojawiły się dwa nowe: Jan i Maja.

Wszystkie głosy są także zgodne z interfejsem SAPI 5. Dzięki temu możemy z nich korzystać w połączeniu z popularnymi aplikacjami komputerowymi (np. Adobe Acrobat Reader, programy typu text-reader i screen-reader).

Dodatkowo każdy głos, obojętnie czy polski, czy angielski, możemy kupić osobno, za cenę od 79 zł do 99 zł i używać jednocześnie w Expressivo i w ulubionym programie odczytu ekranu (Jaws, Window-Eyes, itd.). To duże udogodnienie, zważywszy na to, że wcześniej z głosem zakupionym w ramach Expressivo, było to niemożliwe.

Pełnej jakości głosy IVONA do zastosowań profesjonalnych i domowych można pobrać ze strony www.ivona.com. Dołączony jest do nich przydatny program IVONA Player, który pozwala czytać informacje z każdej aplikacji, w której można zaznaczyć tekst.

Dodatkowe informacje na stronie produktu

Pakiet rehabilitacyjny IVONA 2009

Kolejna nowość to zmodernizowana wersja pakietu rehabilitacyjnego IVONA 2009.Wizualizacja_fot. IVO Software

Pakiet zawiera osiem głosów IVONA (cztery polskie, cztery angielskie) oraz program Expressivo. Pakiet jest niezastąpioną pomocą rehabilitacyjną dla osób niewidomych, a także niedowidzących, chcących aktywnie wykorzystywać komputer i Internet. Zawiera program wspierający słuchanie, a także tworzenie książek mówionych: Expressivo wraz z bogatą biblioteką lektur.

Nowa IVONA w wersji rehabilitacyjnej występuje teraz w nieco niższej cenie. Kupując pełen pakiet płacimy mniej niż gdybyśmy kupili każdy głos oddzielnie.

Ponadto można dokupić rozszerzenie na dodatkowe stanowisko oraz aktualizację dla dotychczasowych posiadaczy syntezatora IVONA w wersji rehabilitacyjnej.

Dodatkowe informacje na stronie produktu

Expressivo

Od dzisiaj każdy może wejść na stronę www.expressivo.com, pobrać i korzystać z Expressivo mówiącego nowymi głosami IVONA 22 kHz. Również dla dotychczasowych użytkowników Expressivo z głosami 16 kHz, przygotowane zostały specjalne pakiety, dzięki którym w wygodny i szybki sposób mogą uaktualnić swoje głosy do jakości 22 kHz ? mówi Łukasz Osowski, Prezes Zarządu IVO Software.

Źródło: IVO Software

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top