Logo Tyfloświat

Podczas odbywającej się w tym roku międzynarodowej wystawy CSUn firma GW-Micro znana u nas przede wszystkim dzięki screenreaderowi Window-Eyes zaprezentowała zmodernizowane wersje swoich produktów: BookSense z wyświetlaczem oraz Voice Sense QWERTY.

BookSense DS

Pierwszą nowością jest odtwarzacz BookSense DS, czyli BookSense z wyświetlaczem  OLED. Technologia OLED sprawia, że oglądany tekst jest dobrze widoczny, a pobór mocy spowodowany użyciem wyświetlacza nie wpływa znacząco na skrócenie czasu pracy urządzenia (deklarowany przez producenta czas pracy to 12 godzin).

Może ono być przydatne osobom słabowidzącym, które chciałyby móc nie tylko usłyszeć, ale również odczytać informacje.

BookSense DS posiada 4 GB wbudowanej pamięci oraz radio, obsługuje karty SD/SDHC, port USB, do którego można podłączyć pendrive’a.

Część przycisków sterujących została przeniesiona  ze ścianek bocznych w centralne miejsce, a głośnik umiejscowiony jest teraz z tyłu urządzenia. Ciekawe, czy nie odbije się to na komforcie słuchania…

Urządzenie obsługuje formaty: DAISY, NLS, RFBD, TXT, HTML, Word 2003/2007, a także MP3, MP4, WAV, WMA, OGG, ASF, FLAC, MPC, 3GP, Audible.

Więcej informacji na dedykowanej podstronie produktu i na filmie promocyjnym.

Voice Sense QWERTY

Z myślą o użytkownikach, którzy nie znają brajla lub tych, którzy chcieliby używać klawiatury QWERTY, powstała nowa wersja notatnika Voice Sense. 

Urządzenie, jak jego brajlowski poprzednik, bazuje na systemie Windows CE i zawiera wszystkie funkcje, które cechują podobne notatniki, a ponadto posiada wyświetlacz LCD, radio, kompas i odbiornik GPS. Dla polskiego odbiorcy funkcja GPS nie ma aż takiego znaczenia, bo choć istnieją mapy dla Polski, nie należą one do zbyt dokładnych i są typowo samochodowe, a do tego niemało kosztują.

Więcej informacji można znaleźć na stronie GW Mikro, poświęconej Voice Sense i w specjalnym filmie.

Data wprowadzenia na rynek omawianych produktów nie jest jeszcze znana.

Źródło: GW Micro, E.C.E. Konrad Łukaszewicz, Sixdots.pl

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top