Logo Tyfloświat
drewniane litery wysypane na stół

Artykuł jest przetłumaczoną wersją miesięcznego zestawienia nowości w grach dostępnych dla niewidomych na stronie audiogames.net. Oryginalną wersję tego artykułu możesz przeczytać tutaj.

Nowe wydania

Hel-Hunter: Damned Soul (Windows, Mac)

Hel-Hunter: Damned Soul to przerażająca historia Dhampira Elyona, syna wampirzycy i człowieka. W tej kontynuacji, Przeklętej Duszy, historia Elyona jest kontynuowana kilka miesięcy po poprzednim rozdziale. Eylon przebywa w Transylwanii, a jego cel jest nadal jasny – zabić Draculę, Pana Ciemności. Ten sequel zawiera ulepszenia i nowe funkcje w systemie walki, w tym nowe sztuczki i ulepszenia sztucznej inteligencji. Rozdział wprowadza również nowy system reliktów i sztuczki środowiskowe. Podążaj za Elyonem w tym sequelu, mam nadzieję, że jesteś gotowy, ponieważ czai się nowe zagrożenie.

长生界: Nowe RPG oparte na sztukach walki (Windows)

Jest to nowa chińska gra łącząca turową walkę z eksploracją z perspektywy pierwszej osoby. Zarówno w przypadku tej gry, jak i innej, która będzie omawiana poniżej, do rozgrywki konieczne będzie skorzystanie z funkcji tłumaczenia oferowanych przez twój czytnik ekranu. Więcej szczegółów od Nuno:

gra wymaga programu Locale Emulator. Została stworzona, aby zademonstrować nowy silnik do tworzenia gier

Skróty klawiszowe: F1: Otwiera panel postaci F2: Otwiera panel plecaka F3: Otwiera panel zwierzaka. F4: Otwiera panel ekwipunku. F5: Otwiera panel umiejętności F6: Otwiera panel zadań. W/S/A/D: poruszanie postacią Operacje takie jak polowanie i łowienie ryb zostaną opisane w grze. Gra wydaje się być jeszcze niekompletna i jest tylko pierwszy epizod. Pograłem chwilę i… Jak na tak prymitywny silnik jest bardzo dobra.

Otwarta Alpha Elves of Allalhill, nowej gry przeglądarkowej opartej na legendzie zielonego smoka

Cześć wszystkim, Minęło sporo czasu, odkąd Nonvisiongames opublikowało jakiś produkt. Tym razem będzie to otwarta alfa naszej nowej gry przeglądarkowej Elves of Allalhill. Elves of Allalhill (EOA) to gra przeglądarkowa oparta na bazie kodowej LOTGD i rozgrywająca się na kontynencie znanym jako ForestLand. Gracze mogą rejestrować się jako nowi elfi zabójcy, którzy są częścią gildii zabójców znajdującej się w mieście Allalhill. Miasto Allalhill znajduje się w południowo-zachodnich regionach ForestLand i cierpi z powodu najazdów leśnych orków. Podczas gry będziesz zdobywać doświadczenie, Monety TreeCoins, fragmenty adamantium i, co najważniejsze, poziomy, aby w końcu móc odszukać Leśnych Orków i stawić czoła ich bezbożnemu przywódcy. Ale czy wszystko będzie takie, jak zostało przedstawione? A może dzieje się coś jeszcze? Cóż, jest tylko jeden sposób, aby się tego dowiedzieć 😉 Prace nad tą grą trwają już od jakiegoś czasu i jest jeszcze sporo rzeczy do zrobienia. Ale myślę, że podstawy są już gotowe i teraz szukam społeczności, która chce wypróbować grę i pomóc nam w wyszukiwaniu błędów ortograficznych, gramatycznych i wszystkiego, co nie jest w porządku. Zasadniczo oznacza to, że uważam, że gra może być nazywana otwartą wersją alfa. Za wcześnie na w pełni działającą wersję, ale wystarczająco dobrze, by przyciągnąć pierwszych graczy. Co gra oferuje na chwilę obecną:

 • Kilka lokacji, takich jak miasto Allalhill, farma Longview, młyn tekstylny Tylera, browar HopsHill, góry Milah i kilka innych, nad którymi wciąż trwają prace.
 • Nowa rasa elfów, która jest dostępna od samego początku, wraz z leśnymi gnomami, mrocznymi elfami i rasami centaurów, które w pewnym momencie zostaną odblokowane, wraz z ich własnymi miastami. Kolejne są w przygotowaniu.
 • Specjalizacje dostępne od samego początku to: Łucznik, wojownik i zabójca, z druidem i czarownikiem w kolejce na później. Kolejne są w przygotowaniu.
 • Kilka systemów zadań, takich jak biuro nagród, zadania wykonywane w karczmach i sadach owocowych. Zadania w karczmie wciąż wymagają dopracowania. Kilka obrazków zostało wykonanych ręcznie przez jednego z moich partnerów, reszta pojawi się wkrótce.
 • Centrum informacyjne, które podkreśla niektóre z termologii i wiedzy w grze, jest nadal w trakcie pracy.

Większość wydarzeń spowoduje dodanie twojego kanału do codziennych wiadomości. Na przykład, gdy akceptujesz kontrakt w biurze nagród lub pracujesz na zmianę w pracy.

 • na ekranie logowania i we wszystkich lokalizacjach prezentowane są ostatnie 4 najważniejsze wiadomości.
 • I wiele więcej!

·       Sourcefable – nowa Francuska gra przygodowa z elementami RPG

Poniższa informacja została napisana łącząc oryginalny post na forum od użytkownika Obert01 oraz przetłumaczony maszynowo post autora gry na Facebooku.

Sourcefable to francuska gra dostępna dla każdego. Jest to interaktywna fikcja narracyjna zawierająca elementy turowej walki i RPG. Gra działa w dowolnej przeglądarce internetowej, jest kompatybilna z czytnikami ekranu, napisana i zaprogramowana przez niewidomego francuskiego autora. Zawiera muzykę i ilustracje z alternatywnymi opisami. Graj jako bohater, taki jak Alicja z krainy czarów, Narcyz z mitologii greckiej lub Kuba Rozpruwacz rzucony w dziwny świat Sourcefable. Wybierz swoją ścieżkę, morale, romans, zwierzęcego partnera i walcz o życie w taktycznych, fantastycznych walkach. Grę warto przejść kilka razy … czy znajdziesz 6 różnych zakończeń? Gra jest w języku francuskim, ale uważamy, że można się nią cieszyć za pomocą czytnika ekranu i dodatku do automatycznego tłumaczenia. Można na przykład użyć dodatku NVDA Translate: https://nvda-addons.org/addon.php?id=168 W przypadku jakichkolwiek komentarzy, pytań lub chęci zgłoszenia problemów podczas gry z tłumaczeniem prosimy o kontakt: confrontationsaga@gmail.com

Gra zostanie zaktualizowana w niedzielę, 9 lipca 2023 r., aby naprawić błąd. Dotyczy to tylko gier, w których Cassilde jest zakochana w bohaterce lub bohaterze, inspirując jej doskonałe ataki. W tym dniu wszystkie gry zostaną zresetowane. Zaleca się ukończenie każdej przygody rozpoczętej przed tą datą. Dla tych, którym się spieszy lub zamierzają rozpocząć nową przygodę, poprawiona alternatywna wersja gry jest już dostępna tutaj (nie zostanie zmieniona 9 lipca): https://dashingdon.com/…/wysty…/sourcefable-safe/mygame/ Pierwotny link do pełnej wersji gry, wcześniej link do wersji demonstracyjnej (zostanie załatany 9 lipca): https://dashingdon.com/play/wystygry2/sourcefable/mygame/ Link do zapowiedzi gry: https://youtu.be/ZDOxWfA6BbI Miłego grania!

Empires Order (iOS i Android)

Empire’s Order to wyjątkowa gra science-fiction, która zabiera graczy w podróż na odległą planetę w galaktyce, gdzie cenna ruda czeka na wydobycie. Zadaniem wybrańca jest osiedlenie się na planecie, wydobycie rudy i dostarczenie jej do Imperium w odpowiednim czasie. Gracze będą mogli budować własne talie, badać nowe technologie, ulepszać swój sprzęt, handlować z innymi graczami i prowadzić operacje ze swoimi agentami. Dzięki różnorodnym opcjom rozgrywki i wykorzystaniu wszystkich środków niezbędnych do dostarczenia rudy, Empire’s Order oferuje wciągającą i wymagającą rozgrywkę w trybie rogue-lite. Gra zawiera 42 różne karty, 37 różnych budynków, 33 wydarzenia i 84 osiągnięcia, a także różnorodne wydarzenia, profity i specjalizacje, które zapewniają graczom zaangażowanie i wyzwania. Odnośniki: https://apps.apple.com/br/app/empires-o … 6446022485 https://play.google.com/store/apps/deta … iresorderp https://discord.gg/xEbAa8qCxe

Bounce Bounce (Windows)

Bounce Bounce to gra zręcznościowa, w której gracz leci w górę, ale traci pęd i w końcu zaczyna spadać. Aby temu zapobiec, gracz musi zbierać przedmioty, które zwiększają jego pęd w górę. Ponieważ jednak gracz nieustannie się porusza, może to stanowić nie lada wyzwanie. Gra podzielona jest na poziomy, z których każdy ma wysokość 100 kwadratów. Na końcu każdego poziomu znajduje się platforma, na której gracz musi wylądować, aby kontynuować. Gra zawiera również drugi tryb, szczegóły na jego temat można znaleźć w readme. Należy pamiętać, że ponieważ gra jest znacznie bardziej skomplikowana niż inne rzeczy, które wcześniej kodowałem, mogą wystąpić błędy. Aby pobrać grę, kliknij poniższy link. https://kavyapriya.itch.io/bounce-bounce

Pattern Play Story (iOS)

Witamy w grze typu dopasuj 3 dla każdego. Buduj linie, Przechodź poziomy i utrzymuj wysoki bonus czasu dodatkowego, albo gra się zakończy.

Funkcje:

 • Łatwa gra
 • Nieograniczona rozgrywka
 • Gra offline
 • Brak zakupów w aplikacji
 • W pełni kompatybilna z VoiceOver

Legend of the Sword, nowa gra od wuxia (Windows)

Opis od użytkownika Tuohai:

Jest to gra RPG w czasie rzeczywistym dla jednego gracza Klawisze: Klawisze strzałek: poruszanie się w określonym kierunku Ctrl+klawisze strzałek: Szybkie poruszanie się w określonym kierunku poprzez wykonywanie umiejętności błyskawic Spacja: rozpoczęcie ataku Klawisz Enter: potwierdzenie operacji/wyzwolenie zdarzenia/podniesienie przedmiotów Delete:Odrzuć przedmioty Shift+delete: Odrzuć wszystkie podobne przedmioty `:Podnieś przedmiot Shift+: Upuść przedmiot Tab: Wyświetl otaczające cele Klawisz Esc: powrót do wyższego poziomu Q, E: przełączanie przedmiotów, umiejętności Shift+Q, E: przełączanie kategorii home & end: szybkie przejście do pierwszego i ostatniego elementuprzedmiotów Page up, page down: przesuwanie pozycji przedmiotów do przodu i do tyłu W: używanie przedmiotów/ulepszanie umiejętności f1 do f12 to domyślne skróty klawiszowe umiejętności Ctrl+f1 do f12: ustawianie umiejętności Duże klawisze numeryczne od 1 do 0: używanie przedmiotów, klawisze skrótów do ekwipunku CTRL+duże klawisze numeryczne na klawiaturze, klawisze skrótów do ustawiania przedmiotów i ekwipunku G: wyświetlanie aktualnie wybranego celu Z: wyświetlanie współrzędnych mapy; X: wyświetlanie statusu postaci; C: wyświetlanie przedmiotów, narzędzi umiejętności; V: rozpoczęcie/zakończenie medytacji B: otwieranie/zamykanie trybu wykrywania; N: otwieranie/zamykanie trybu profilu; M: przełączanie, aby wyświetlić typ celu Shift+C: skopiuj to, co właśnie usłyszałeś do schowka; Shift+D: dodatkowa kopia tego, co właśnie usłyszałeś do schowka. Gra wykorzystuje silnik Legend of the Moon, który jest stosunkowo dojrzały jak na grę sztuk walki, więc upewnij się, że używasz angielskiego stanu gry. W grze jest wiele rozmów i zadań, dzięki którym możesz zdobyć leki, napoje, itp., jest regularnie odświeżany, w tym bossów, raz boss pojawia się, a następnie wejść w stan walki i uruchomić ten sam wątek walki, nie można zapisać, dialog i szereg operacji, należy zwrócić uwagę na gracza. W bitwie należy się wycofać, aby przejść dalej, nie walcz ostro z przeciwnikiem, większość bossów fabularnych ma takie same umiejętności jak protagonista, dlatego są dość trudne do pokonania, trzeba myśleć bardziej,, niż w poprzednich grach, aby pokonać przeciwników. W przypadku silnych kolegów z drużyny do pomocy, spróbuj zabrać swoich kolegów z drużyny do walki podczas wycofywania się, jeśli staniesz w miejscu i pozwolisz swoim kolegom z drużyny nieść walkę, łatwo jest zginąć w bitwie, jeśli twoi koledzy z drużyny zostaną pokonani.

Więcej szczegółów, łącznie z przewodnikiem jak przejść kilka pierwszych poziomów gry oraz link do pobrania znajdziesz w wątku podlinkowanym wyżej.

Pierwsza publiczna wersja mojego silnika do tworzenia gier Unseen RPG (Windows)

Witam wszystkich! Właśnie wydałem bardzo wczesną wersję mojego silnika RPG. Celem tego silnika jest stworzenia łatwego narzędzia, które może stanowić fajny wstęp do tworzenia gier dla ludzi, którzy są zainteresowani tworzeniem gier, ale boją się potencjalnych barier. Skupi się więc na umożliwieniu użytkownikom tworzenia turowych gier RPG tak szybko, jak to możliwe. Spodziewam się, że jeśli znajdzie to odbiorców, to będą to dzieci, hobbyści, pisaże i muzycy. Jestem widzącym deweloperem, który robi co w jego mocy w oparciu o informacje zwrotne, aby stworzyć silnik, który będzie użyteczny dla niewidomych, ale mam przeczucie, że będę potrzebował wielu wskazówek. Więcej informacji i kilka gier demo do pobrania można znaleźć tutaj: https://ericbomb.itch.io/the-unseen-rpg … -available

Aktualizacje

 • Funkcje Nekromancji w Warsim zostały udoskonalone w wersji 1.0.6, która pozwala teraz wskrzeszać zwłoki z lokalnego cmentarza, a także dodaje szereg potencjalnych konsekwencji zejścia na mroczną ścieżkę Nekromancji, takich jak utrata opinii publicznej i nowe wydarzenia w sali koronnej. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.
 • Aktualizacja 26.6 do Hearthstone wprowadza wiele zmian, w tym nowy tryb gry – przeplatanki, przygotowuje ustawki na powrót misji w Lipcu, i daje ci przedsmak Nadchodzącego rozszerzenia Tytani, które ukarze się w Sierpniu. Oprócz samej gry, mod Hearthstone Access również został zaktualizowany. Oprócz dodania wsparcia dla najnowszej wersji gry, aktualizacja pozwala na rozgrywanie heroicznych starć.
 • SoundRTS jest teraz na wersji 1.37. Jednostki mogą teraz atakować z pojazdów lub struktur obronnych (takich jak bramy lub wieże). Ponadto aktualizacja zawiera różne poprawki i funkcje przydatne dla moderów. Skoro już o tym mowa,
 • Mod soundRTS: Starożytne Wojny został zaktualizowany w celu wykorzystania nowych funkcji oraz zaoferowania kampanii jednoosobowej.
 • Sanctuary in Time 0.3.7 umożliwia zmianę relacji z obserwującym (NP. Możemy się Oświadczyć lub zerwać związek), dodaje więcej bonusów coachingowych, dodaje różne nowe opcje kosmetyczne, w tym nowe fryzury i wiele więcej. Kolejna większa aktualizacja, wersja 0.3.8 została wydana dla patronów i będzie dostępna dla wszystkich za 2 tygodnie. Aktualizacja wprowadza różne opcje zwalniania obserwujących, możliwość budowania placówek, fryzjera, opcje zmiany nazwy obserwujących oraz jeszcze więcej poprawek w systemie coachingu i rozgrywce. Możesz przeczytać dzienniki zmian dla obu aktualizacji, klikając powyższe linki.
 • Periphery 2.1.0 – wprowadza wiele ulepszeń do miksu audio, co powinno znacznie ułatwić znajdowanie przedmiotów. Aktualizacja dodaje również grywalny instrument muzyczny do ekranu tytułowego oraz zawiera inne poprawki błędów i ulepszenia wydajności.
 • Czerwcowe aktualizacje w Alter Aeon wprowadziły wiele zmian w zaklęciach dla wszystkich klas, kartografii i rzemiośle, a także nowe dodatki do grupy obszarów “labirynt”. Ponadto do 4 lipca trwa wydarzenie Przesilenie, w ramach którego dostępne będą różne specjalne obszary zarówno dla małych, jak i dużych grup. Więcej szczegółów można znaleźć w poście powyżej.

Pozostałe wiadomości

Rozpoczęła się letnia wyprzedaż Steam, która będzie trwać do 13 lipca. Prawie każda gra w sklepie yes przeceniona, więc nie Zależnie od tego, czy interesują cię gry audio takie jak The Vale czy Blind Drive, gry z funkcjami dostępności jak Brokczy Skullgirls, gry udostępniane dzięki modom jak Slay the Spire lub Stardew Valley czy jakakolwiek inna gra dostępna dla niewidomych, to może być dobry moment, żeby ją kupić!

 

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top