Logo Tyfloświat
Model małego domku, obok przed nim nieproporcjonalnie wielki klucz celujący w małe drzwi domku.

Artykuł jest przetłumaczoną wersją miesięcznego zestawienia nowości w grach dostępnych dla niewidomych na stronie audiogames.net. Oryginalną wersję tego artykułu możesz przeczytać tutaj.

Nowe wydania

Legend of kings (Android, iOS)

Witam wszystkich! Nie jestem pewien, ile osób grało w Return of the King. Return of the King to wieloosobowa gra fabularna online z walką w czasie rzeczywistym, działająca na platformie Windows. Legend of Kings jest jej mobilnym odpowiednikiem, działającym na platformach Android i iOS. Ci, którzy grali w Return of the King mogą mieć uczucie deja vu. W porównaniu do Return of the King, Legend of Kings posiada wiele optymalizacji dla platform mobilnych. W rzeczywistości Legend of Kings zostało wydane dawno temu, ale funkcja tłumaczenia nie została dopracowana. Niedawno poprawiliśmy funkcję tłumaczenia i na razie udostępniliśmy pliki w języku angielskim. Tłumaczenia tekstów na inne języki będą stopniowo wprowadzane w przyszłości. Zapraszamy wszystkich do sprawdzenia gry! Przed opublikowaniem tego postu nie byłem pewien, ile osób będzie zainteresowanych grami mobilnymi. Niezależnie od tego, czy Ci się spodoba, czy nie, daj mi znać.

Jak grać?

Sterowanie grą jest bardzo proste: Interfejs gry jest wyświetlany w orientacji pionowej.

Przesuń jednym palcem w lewo i w prawo, aby wybrać elementy menu

przesuń jednym palcem w górę, aby potwierdzić aktualnie wybrany element

przesuń jednym palcem w dół, aby powrócić do poprzedniego menu

Przesuń jednym palcem w górę, aby pominąć komunikaty o przeciwdziałaniu uzależnieniom lub dłuższe klipy.

To jest lista podstawowych poleceń. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, należy wejść do gry i wyświetlić dokument pomocy. Mam nadzieję, że Legend of Kings wam się spodoba!

Zanagrams (iOS)

Łamigłówki słowne właśnie stały się o wiele lepsze. Ćwicz swój mózg podczas przestojów dzięki tej nowej, unikalnej wersji znanych i lubianych łamigłówek słownych. Każda łamigłówka zawiera sześć wskazówek, których celem jest znalezienie jednowyrazowych odpowiedzi. Każda odpowiedź jest podzielona na grupy składające się z dwóch lub trzech liter, przedstawione jako przyciski w dolnej części ekranu i pomieszane dla przyjemności. Spróbuj przeliterować każdą z odpowiedzi w łamigłówce, dotykając przycisków, aby dodać je do swojej odpowiedzi. Zanagrams automatycznie wykryje, czy przeliterowałeś którąś z odpowiedzi w układance, nad którą pracujesz, a wszystkie przyciski, których użyłeś do przeliterowania tej odpowiedzi, zostaną trwale wyłączone, aby zawęzić wybór. Zanim ukończysz zagadkę, użyjesz każdego przycisku jeden raz. -Rywalizuj ze znajomymi, sprawdzając, kto uzyska najlepszy wynik dla każdej łamigłówki w trybie oficjalnym.

Graj w losowe wersje łamigłówek, które już ukończyłeś, dla niekończącej się zabawy!

Użyj podpowiedzi, aby odkryć następną grupę liter w słowie, gdy utkniesz.

Zanagrams zawiera 20 darmowych łamigłówek, rozłożonych na dwie paczki, w sumie 120 anagramów, w które możesz grać tyle razy, ile chcesz.

Gdy już zakochasz się w grze, możesz kupić więcej pakietów puzzli, wybierając z naszej ogromnej oferty zarówno tematycznych, jak i nietematycznych pakietów puzzli.

Gra w pełni dostępna z VoiceOver.

Opcje kolorów o wysokim kontraście dostępne dla osób niedowidzących

Click Your Poison: INFECTED (iOS, Android)

Po części gra, po części interaktywny audiobook, ta bestsellerowa rozgałęziająca się historia napisana przez Jamesa Schannepa została ożywiona przez narratora R.C. Braya dzięki alchemii Cubus Games. Niech ten wielokrotnie nagradzany narrator będzie twoim przewodnikiem po mrocznym i często humorystycznym pustkowiu opanowanym przez zombie. Żyj, umieraj i zmartwychwstań, opierając się wyłącznie na własnych decyzjach. Ale wybieraj mądrze, bo nie ma już odwrotu.

FUNKCJE:

Ponad 13 godzin rozgrywki z narracją

Setki wyborów

3 unikalne wątki fabularne

Ponad 50 możliwych zakończeń

Książki Click Your Poison to w pełni wciągające, rozgałęziające się historie, w których TY jesteś bohaterem… lub złoczyńcą, w zależności od dokonanych wyborów. Przetrwaj apokalipsę zombie, rozwiąż zagadkę morderstwa, zyskaj super moce, wypłyń w rejs jako pirat, zostań tajnym agentem lub zgub się w nawiedzonym domu.

Level 13 (Web)

Opis od użytkownika Dark:

Oto kilka świetnych wiadomości na temat gry, którą miałem na oku przez ostatnie kilka lat i wiem, że kilka innych osób również w nią grało. Dla tych, którzy nie wiedzą, Level 13 to jednoosobowa, częściowo przyrostowa gra tekstowa rozgrywana w przeglądarce internetowej. Gra rozpoczyna się od czołgania się w ciemności ze złamaną nogą w poszukiwaniu zapasów i tylko dzięki latarce możesz zobaczyć rozpadający się, zrujnowany przemysłowy krajobraz piekła, w którym jesteś uwięziony. Rozgrywka jest brutalna, wymagająca dużo cierpliwości, spokoju i zarządzania zasobami, ale dziwnie wciągająca, biorąc pod uwagę, jak ciężko musisz pracować na każdy kamień milowy. Powoli, w ciągu ostatnich kilku lat, deweloper pracował nad dostępnością tej gry. Oznaczone obrazki dla przedmiotów, współrzędne dla każdej lokacji itp. Mniej więcej o tej porze w zeszłym roku myślałem, że wszystko zostało ukończone, z wyjątkiem jednej rzeczy, mapy w grze, ponieważ aby robić postępy w grze, konieczne jest odwiedzenie wszystkich lokalizacji na każdym poziomie, ale znalezienie tych lokalizacji było dość trudne, biorąc pod uwagę, że mapa jest dość labiryntem, a ty masz dość napięty budżet na jedzenie i wodę, co wymaga starannego planowania podróży. Koniec z tym! Sprawdzając grę dzisiaj, deweloper dodał kilka absolutnie niesamowitych opcji do mapy. Teraz nie tylko możesz uzyskać wskazówki tekstowe do dowolnego sektora, w tym z powrotem do swojego obozu, ale możesz także nacisnąć przycisk “niezbadane sektory”, który przeskoczy przez wszystkie niezbadane sektory na mapie, każdy ze wskazówkami; aczkolwiek dotarcie tam nadal będzie zależało od ciebie. Dzięki losowym mapom i przedmiotom, bardzo trudnej rozgrywce, która zmusza cię do pracy nawet przy niewielkich postępach, oraz nowym mechanikom i funkcjom na każdym poziomie, od walki z gigantycznymi szczurami i rojami potwornych karaluchów, po elementy odzieży chroniące przed różnymi zagrożeniami środowiskowymi, od zimna po promieniowanie, a także wiele budynków i ulepszeń dla twojego obozu, jest to zdecydowanie jedna z gier dla fanów takich gier jak dark room czy nanno empire.

Politics and War (iOS, Android, Web)

Stwórz własne państwo i zbuduj swój naród w Politics and War, masowo wieloosobowej politycznej grze symulacyjnej stworzonej przez amerykańskiego licealistę w 2014 roku. Z ponad ćwierć milionem graczy od czasu premiery, Politics and War stało się międzynarodową sensacją. Stwórz swój własny kraj i dostosuj go do własnych potrzeb, aby uzyskać najlepsze wrażenia z odgrywania ról i budowania świata. Wybierz swojego przywódcę, narysuj granice na mapie, stwórz własną flagę narodową, typ rządu, walutę narodową i wiele więcej. Wydobywaj i rafinuj zasoby, które można kupować i sprzedawać w całkowicie sterowanej przez gracza gospodarce popytu i podaży. Wykorzystaj zasoby, aby zasilić swój naród, budować jednostki wojskowe, ulepszać miasta i projekty na dużą skalę, aby ulepszyć swój naród. Politics and War jest darmową grą bez reklam w aplikacji i w przeciwieństwie do innych gier ma ścisłe ograniczenia dotyczące aktywności “pay-to-win”. Ta gra została stworzona i nadal jest rozwijana i ulepszana przez niezależnego dewelopera, który miał zaledwie 16 lat, kiedy ją stworzył.

Aktualizacje

  • Hearthstone ma za sobą ekscytujący miesiąc pełen aktualizacji i zapowiedzi, w tym powrotu zadań do ustawek i nowego rozszerzenia, które będzie już dostępne, kiedy będziecie czytać ten artykuł. Patch 27.0, który przygotowuje grę na nowe rozszerzenie, został już wydany, wprowadzając także nowe zadania do ustawek. Oczywiście twórcy moda dostępności owego Hearthstone Access są na bieżąco z nowymi łatkami.
  • W TextSpaced 1.3 skupiono się na komunikacji, zarówno między graczami, jak i postaciami NPC, które mogą teraz zlecać zadania, dzięki którym dowiemy się więcej o świecie gry. Oprócz tego mamy teraz możliwość dodawania pomieszczeń do struktur, przenoszenia statków i jak zawsze jest więcej treści i poprawek błędów.
  • Lipcowe aktualizacje Alter Aeon wprowadziły nowy obszar, nową umiejętność rzucania krwi dla nekromantów, system codziennych zadań i nie tylko.
  • Space Wave Race sezon 2 wprowadza nowe, przeprojektowane poziomy, a także nowe przeszkody w postaci bossów i asteroid.
  • Dwie gry audio na iOS od XXS web development, Soundecho i Mathematicus Parvus, są teraz dostępne w 22 językach (w tym Polskim.)

Pozostałe wiadomości

  • Twórcy Stray Gods, nadchodzącego “interaktywnego “musicalu”, opublikowali stronę z listą funkcji dostępności Co ważne dla niewidomych graczy, gra zaoferuje audiodeskrypcję. Nie będzie jednak narracji w menu, przynajmniej w momencie premiery. Ponieważ gra jest w całości oparta na menu, powinna być grywalna z pomocą OCR, a twórcy mają nadzieję na dodanie czytnika ekranu w przyszłych aktualizacjach.
  • Wiemy więcej o nadchodzącym symulatorze lotów Eurofly 3 dzięki słowackiemu streamowi demonstracyjnemu przygotowanemu przez twórców oraz transkrypcji przetłumaczonej maszynowo. Nowa wersja będzie bardziej realistyczna dzięki uwzględnieniu rzeczywistych układów lotnisk, bardziej realistycznego terenu i systemów samolotów, dzięki czemu gra będzie bardziej realistyczna, a jednocześnie nie będzie zbyt przytłaczająca dla początkujących graczy.
  • Członek forum audiogames.net Lirin, lepiej znany polakom jako Tomasz Tworek ogłosił, że pomaga w rozwoju moda ułatwiającego dostęp do Final Fantasy VII. Gdy mod zostanie wydany, sprawi, że wersja PC gry będzie całkowicie dostępna dla niewidomych graczy, włączając obsługę czytnika ekranu we wszystkich menu, dialogach i bitwach, dodając radar i inne pomoce nawigacyjne, a także dodatkowe sygnały dźwiękowe, aby uczynić mini gry dostępnymi. Poinformujemy was, kiedy ten mod zostanie wydany!

Piotr Machacz

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top