Logo Tyfloświat
drewniane litery wysypane na stół

Tak się akurat złożyło, że choć gorące lato za oknem, to letnich, technologiczno-wakacyjno-podróżniczych treści tym razem w czasopiśmie zabrakło, co nie znaczy, że numer nieciekawy. Wręcz przeciwnie. Sporo interesujących artykułów, których krótkie omówienie znajduje się poniżej.

Numer otwiera wywiad Tomasza Matczaka z Agnieszką Juranek – autorką bloga i kanału na YouTubie „Jabłuszkowy świat”.

Zdjęcie przedstawia komputer stacjonarny firmy Apple

Następnie znajdziemy artykuł na temat opisywania obrazków (zdjęć przez tzw. Sztuczną inteligencję (GPT4). Jak najlepiej to robić przy pomocy Jawsa, wtyczek do NVDA i jeszcze kilku aplikacji dla systemu Windows oraz MacOS, pisze Piotr Machacz.

Be My Eyes. poglądowy zrzut ekranu

W zeszłym roku dyskusję na łamach Tyflopodcastu wywołały porównania i zestawienia możliwości dwóch niby podobnych, ale tak naprawdę mocno się od siebie różniących telefonów klawiszowych: Blindshella Classic 2 i smartVision 3. Teraz wracamy do tematu piórem Dariusza Marciniszyna, który przygląda się przede wszystkim temu drugiemu (większemu) urządzeniu.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne i douszne

Radosław Morawski opisuje różne rodzaje słuchawek, koncentrując się na tych od Apple’a z racji na ich wyjątkowo dobrą współpracę Z iPhone’em. Ten sam autor napisał recenzję przenośnego, choć znowu nie tak bardzo lekkiego głośnika Wi-fi firmy JBL. Okazał się on całkiem dobrze grać

Rozpoczynamy temat synchronizacji systemowych danych i haseł. Na początek Kamil Żak i Konto Microsoft. A to jeszcze nie wszystko.

Michał Kasperczak

W numerze

Czytaj

Tyfloświat 2/2024 (63)

 

 

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top