Logo Tyfloświat

Jakiś czas temu pisaliśmy, że pojawił się na rynku nowy Victor Reader Stream z obsługą sieci bezprzewodowej. Dziś już wiemy, że będzie kosztować około 1700 zł i, jak zapewnił nas jego polski dystrybutor, czyli firma Harpo, trwają prace finalizujące spolszczenie. Lokalizacja jest już w zasadzie gotowa, weryfikowane są jeszcze ewentualne błędy i problemy z syntezą.

Zobaczymy, jak urządzenie sprawuje się z nową Acapelą, która choć mówi wyraźnie i dobrze, w pewnych sytuacjach, sama z siebie nieprawidłowo rozpoznaje i czyta znaki interpunkcyjne. Nie będziemy tu wypominać jej przesadnego akcentowania, bo to już właściwość samej syntezy.

Wracając do urządzenia, niestety sieć bezprzewodowa, którą obsługuje Victor, na razie na niewiele nam się przyda. Dzięki niej możemy co najwyżej zaktualizować firmware. Znając politykę HumanWare, można się spodziewać jeszcze wielu nowych funkcji.

Urządzenie na pewno skrupulatnie przetestujemy i przedstawimy Czytelnikom wyniki naszych obserwacji. Firma Harpo obiecała nam je przekazać, gdy tylko zostanie należycie zlokalizowane, najpewniej będzie to w maju.

Co ciekawe, stary Victor Reader Stream jest sprzedawany do wyczerpania zapasów.

Kosztuje teraz 1499 i zawiera niegdyś płatny softpack, pozwalający na nagrywanie w formacie MP3, odsłuchiwanie plików MP4 oraz odczytywanie dokumentów w formacie Worda 2007 i wyższych (DOCX). Zastanawiam się, czy skoro model jest wycofywany ze sprzedaży, cena nie mogłaby być niższa.

Źródło: Harpo

Michał Kasperczak

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top