Logo Tyfloświat

Pojawiła się długo oczekiwana nowa wersja 2 głosów syntezatora Ivona, a w raz z nią odświeżona wersja Pakietu Rehabilitacyjnego.

W nowej wersji znacznie zwiększono szybkość reakcji syntezatora i poprawiono dostępność Ivona Control Center. Istotnym uzupełnieniem oprogramowania jest darmowy screenreader NVDA, który został specjalnie dostosowany na potrzeby głosów syntezatora mowy IVONA. Pakiet zawiera również program IVONA Reader wspomagający słuchanie i tworzenie książek mówionych.

Pakiet składa się z trzech produktów:

– 8 głosów syntezatora mowy IVONA 2 w wersji rehabilitacyjnej, w tym: cztery polskie: Ewa, Jacek, Maja, Jan, dwa amerykańskie angielskie: Kendra i Joey oraz dwa brytyjskie (angielskie): Amy i Brian,

– program IVONA Reader – lektor czytający książki i strony internetowe + kolekcja książek,

– prekonfigurowany dla głosów IVONA darmowy screenreader NVDA jako dodatek.

Wersja rehabilitacyjna to:

– 8 głosów IVONA w radiowej jakości – 22kHz, w wersji 32- i 64-bit, w tym 2 nowe amerykańskie Kendra i Joey,

– zwiększona szybkość działania,

– specjalnie prekonfigurowany dla głosów IVONA darmowy screenreader NVDA,

– możliwość instalacji na dwóch stanowiskach komputerowych – dla osób prywatnych,

– dodatkowy program IVONA Reader umożliwiający czytanie książek i stron internetowych,

– bogata kolekcja książek w postaci elektronicznej,

– łatwa instalacja (nie wymaga podłączenia do Internetu ani kontaktu z producentem),

– atrakcyjna cena.

Syntezator mowy IVONA 2 posiada jedyny na świecie, tak zaawansowany i kompletny model językowy, który zawiera dodatkowe 20 tysięcy reguł języka polskiego. Model językowy jest najważniejszym elementem syntezatora mowy, dzięki niemu IVONA 2 inteligentnie interpretuje daty, adresy, liczebniki, skróty, akcenty w słowach, sposób intonacji zdań i innych skomplikowanych zjawisk językowych oraz sposób w jaki są przekształcone na postać dźwiękową / mowę.

IVONA 2 zyskała także nowy silnik syntezy mowy, który umożliwia nawet 10-krotnie zwiększenie szybkości generowania mowy. Nowe rozwiązanie rozszerza możliwości zastosowania syntezatora mowy IVONA 2 m.in. w urządzeniach mobilnych.

IVONA Reader jest doskonałym uzupełnieniem głosów syntezatora mowy IVONA. Programu wraz z głosami IVONA możemy użyć jako lektora. Najważniejszymi funkcjami programu są: tworzenie audiobooków, oglądanie filmów z lektorem, odsłuchiwanie informacji ze stron internetowych oraz nauka języków obcych – nie tylko na komputerze, ale także na przenośnych odtwarzaczach MP3, po zapisaniu do pliku dźwiękowego. Program integruje się z popularnymi aplikacjami: MS Outlook, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, iTunes i Skype. IVONA Reader posiada kilkadziesiąt dodatkowych funkcji, a każdy użytkownik może dowolnie konfigurować program wedle własnych upodobań i potrzeb.

IVONA Reader współpracuje z każdym syntezatorem mowy w standardzie SAPI5. Do programu dołączona jest również kolekcja bezpłatnych e-booków.

Źródło: Ivo Software

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top