Logo Tyfloświat

PenFriend – etykietownikEtykietownik Pen Friend_fot. RNIB

Royal National Institute of Blind People wprowadził na rynek nowy etykietownik głosowy ? PenFriend. Urządzenie ma spore szanse stać się przebojem roku. Jego pojawienie się dobrze rokuje dla rozwoju rynku tyflotechnologicznego – wreszcie dostępne zaczynają być praktyczne rozwiązania w przystępnej cenie.

Za około 60 funtów dostajemy aparat, w którym możemy zachować do 70 godzin nazw głosowych, przypisywanych do samoprzylepnych etykiet, przy czym długość poszczegółnego nagrania nie jest ograniczona.

W paczce z PenFriendem otrzymujemy 127 etykiet z nadrukowanym mikroskopijnym kodem paskowym. Dodatkowy zestaw 380 etykiet to koszt około 10 funtów.

Sam PenFriend wyposażony jest w skaner i oprogramowanie do rozpoznawania kodu. Producent ? firma Mantra Lingua i RNIB ? informują, że obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Naklejamy etykietę na produkt żywnościowy, lek, płytę czy jakikolwiek inny przedmiot, który chcemy oznaczyć, przykładamy PenFrienda i tworzymy nagranie głosowe. Później, przykładając PenFrienda do etykiety, możemy odsłuchać nagraną informację.

Urządzenie, zasilane dwoma bateriami AAA, można dodatkowo wykorzystywać jako odtwarzacz MP3.

Więcej informacji na temat urządzenia ukaże się niebawem w portalu, po przeprowadzeniu testów.

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top