Logo Tyfloświat

Nie koniec dobrych wiadomości dla Polaków, chcących korzystać z tyflotechnologii w swoim podstawowym języku. Firma Altix poinformowała, że w grudniu do sprzedaży wprowadzi urządzenie PlexTalk PTP z obsługą języka polskiego. Synteza, najprawdopodobniej Nuance, ma czytać po polsku zawartość menu urządzenia oraz pliki tekstowe w formacie TXT, DOC oraz DOCX.

Fakt ten jest o tyle zaskakujący, że jeszcze nie tak dawno producent gotów był wprowadzić polską lokalizację pod warunkiem zagwarantowania przez Polaków określonej, niemałej liczby sprzedanych urządzeń. Z kolei polski dystrybutor, który miał partycypować w powstaniu lokalizacji w obliczu zaangażowania się w promocję i sprzedaż Milestone, mógł żywić obawy, że koszt polonizacji się nie zwróci, a przedsięwzięcie okaże się niezbyt zyskowne. Najwyraźniej producent i dystrybutor doszli do porozumienia, na czym zyskają tylko konsumenci.

PlexTalk to rodzina produkowanych w Japonii wysokiej klasy odtwarzaczy DAISY z funkcją nagrywania również w tym standardzie. Najmniejsze z urządzeń ? PlexTalk PTP, jako jedno z niewielu w tej kategorii produktów, pozwala na korzystanie z dobrodziejstw sieci bezprzewodowej.

O wcześniejszych usprawnieniach w PlexTalku, tj. obsłudze Wi-Fi oraz radia internetowego pisaliśmy na łamach portalu www.tyfloswiat.pl już wcześniej.

Źródło: Shinano Kenshi Ltd, Altix

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top