Logo Tyfloświat
Na zdjęciu widzimy fragment laptopa i słuchawki leżące za nim

Zapraszamy do słuchania podcastu “Tu Muranów”. Wielogłosowa opowieść o historii warszawskiego osiedla, od czasów przedwojennych aż do współczesności towarzyszy niedawno otwartej wystawie czasowej. W sześcioodcinkowym podcaście “Tu Muranów” o tej części Warszawy opowiadają świadkowie historii, współcześni mieszkańcy oraz osoby związane z warszawskim osiedlem. Wśród nich Halina Birenbaum – ocalona z Holokaustu polsko-izraelska pisarka i poetka, Krystyna Budnicka, pedagożka i świadek dramatu warszawskiego getta,  pisarz i publicysta Józef Hen czy Marian Marzyński – scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych.
Z dźwiękowej opowieści dowiecie się m.in.  jakimi dźwiękami tętniła przedwojenna Dzielnica Północna, którędy udało się wyprowadzić z getta małego Mariana Kusznera oraz jak zmieniał się świat obserwowany przez dekady z okna zakładu tapicerskiego, który Franciszek Mielczarski prowadzi przy ulicy Zamenhofa. 

Autorem podcastu “Tu Muranów” jest Bartosz Panek, uznany autor reportaży i dziennikarz radiowy, laureat Prix Italia, jednego z najważniejszych wyróżnień dla twórców radiowych na świecie.
Nowe odcinki podcastu będą publikowane w  poniedziałki – od 27 lipca do 31 sierpnia – na polin.pl, tokfm.pl, kanale Muzeum POLIN na YouTube i Spotify oraz innych aplikacjach podcastowych.
Podcast powstał w ramach wystawy czasowej “Tu Muranów”.

Źródło: https://polin.pl/pl/podkasty-do-wystawy-tu-muranow

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top