Logo Tyfloświat

Marka Whirlpool przy współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych wprowadza na rynek specjalną nakładkę, dzięki której korzystanie z pralki przez osoby niewidome lub słabowidzące stanie się zdecydowanie prostsze.

Rozwijające się technologie sprawiają, że coraz więcej pralek wyposażonych jest w dodatkowe funkcjonalności, a co za tym idzie, w rozbudowane panele sterowania.

Z myślą o nich marka Whirlpool wraz z Polskim Związkiem Niewidomych przygotowała wyjątkową nakładkę,  która pozwoli na samodzielne korzystanie ze wszystkich funkcjonalności tych urządzeń.

Wygląd i sposób działania nakładki

Nakładka jest przeźroczysta i ma kształt prostokąta wielkości panelu programatora z wyciętym otworem na pokrętło. Na brzegach otworu umieszczone są wypukłe oznaczenia.  Nakładkę nakleja się na panel, a oznaczenia na brzegach pozwalają ustawić pokrętło programatora na właściwym programie

Rozwiązanie jest uniwersalne i może być zastosowane w większości modeli pralek Whirlpool i Polar. Szczegółowy opis działania przedstawiony jest w specjalnie przygotowanej instrukcji obsługi.

Niebywałą zaletą nakładki jest również fakt, że nie przeszkadza ona w korzystaniu z urządzeń innym domownikom, ponieważ nie zasłania nazw programów.

Nakładka jest dostępna bezpłatnie.

Można ją zamówić bezpośrednio pod numerem infolinii Whirlpool: 801 900 666 lub na stronie www.siegnijpo6zmysl.pl

Źródło: informacja prasowa Whirlpool

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top