Logo Tyfloświat
  • Strona główna
  • Różne
  • Rusza nabór do Stypendium im. Piotra Pawłowskiego. 10 tys. zł dla następcy założyciela Integracji
Logo Fundacji Integracja. Pomarańczowy napis INTEGRACJA na białym tle.

Piotr Pawłowski (1966–2018), założyciel Integracji i jej prezes, był człowiekiem o ogromnym potencjale, wielu talentach i charyzmie, przed którą ustępowały przeszkody z pozoru nie do pokonania. Szukamy jego następców. Ludzi, którzy zmieniają świat w swojej okolicy, którzy podobnie jak twórca Integracji, mają w sobie odwagę, by stawiać czoło wyzwaniom i brać na siebie odpowiedzialność. Chcemy ich wspierać, dlatego oferujemy Stypendium im. Piotra Pawłowskiego. 
Oto 5 zasad stypendium:

PO PIERWSZE,

szukamy osób z niepełnosprawnością, uważamy bowiem, że o tym, co jest do załatwienia, nikt nie wie tak wiele, jak ludzie, którzy na własnej skórze doświadczają trudności. To oni są świadomi, czego im najbardziej potrzeba, jaka zmiana powinna się wydarzyć, ale też często – jak do niej doprowadzić.

PO DRUGIE,

szukamy osób w wieku 18-35 lat, a więc na początku drogi życiowej. Młodzi ludzie często inaczej patrzą na świat. Nie godzą się na to, co było i co jest. Chcą żyć inaczej, lepiej. Stypendium może być dla nich wsparciem pierwszego, najważniejszego, ale i najtrudniejszego kroku w realizacji założonego celu.

PO TRZECIE,

szukamy ludzi, którzy działają na rzecz innych osób z niepełnosprawnością, ich integracji społecznej i rozwoju. Którym nieobce są inicjatywy obywatelskie. Którzy zamiast mówić: „Załatwcie to za mnie” sami wezmą się do roboty, pracując na rzecz szerszej grupy osób z niepełnosprawnością.

PO CZWARTE,

szukamy osób działających w ramach organizacji pozarządowej. Życie Piotra Pawłowskiego pokazuje bowiem wyraźnie, że najwięcej osiągnąć można razem z innymi, gdy ścierają się pomysły i opinie, gdy można liczyć na wsparcie oraz wspólnie pracować i świętować sukcesy.

PO PIĄTE,

szukamy osób działających w małych miejscowościach, do 20 tys. mieszkańców. W dużych miastach jest zazwyczaj łatwiej o wsparcie w działaniach, znalezienie ludzi do współpracy, a także zapewnienie funduszy. Chcemy dać szansę osobom z mniejszych ośrodków. Potrzeba zmian jest tam przecież tak samo silna. A może nawet silniejsza.

Jak się zgłosić?

Wspólnymi siłami – wraz z Funduszem Podwójne Wyzwanie, Koalicją Liderzy Pro Bono oraz Akademią Rozwoju Filantropii w PolsceIntegracja buduje żywy pomnik swojego założyciela: Fundusz Wieczysty im. Piotra Pawłowskiego. Stypendium będzie co roku wypłacane ze środków tego Funduszu. Wybrany stypendysta otrzyma 10 tys. zł. 
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest od 1 czerwca do 31 sierpnia br.
Więcej informacji: https://stypendiumpiotra.pl/. 
Źródło: http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/1808830

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top