Logo Tyfloświat
Na czarnym tle jasno brązowy samochód nieznanej marki.
www.pixaby.pl

W Warszawie podczas finału konkursu „Renault Easy City. Design the Future” zaprezentowany został autonomiczny pojazd Renault EZ-GO.  Pojazd robot zaprojektowany został w celu przewożenia małych grup. Nie został on wyposażony w kierownicę ani tym bardziej miejsce dla kierowcy. Zamiast tego posiada platformę umożliwiającą wsiadanie osobom z niepełnosprawnością ruchu.

 Samochód zaklasyfikowano do czwartego poziomu, co oznacza, ze ma możliwość kontroli odległości, poruszania się po wybranym pasie ruchu oraz skręcana na skrzyżowaniach. W celu zwiększenia bezpieczeństwa jego prędkość ograniczona została do 50 km/h.

Pojazd zaprojektowano także z myślą o przewożeniu małych grup, dzięki czemu stanowi on alternatywę dla innych środków transportu prywatnych jak i publicznych. Wejście do samochodu jest możliwe dzięki specjalnej platformie, która umożliwia m.in. osobom na wózkach inwalidzkich wygodne zajęcie miejsca w pojeździe. Co więcej aby poruszać się tym samochodem nie jest konieczne posiadanie prawa jazdy.

Pojazd można obsługiwać za pomocą aplikacji mobilnej.

 

Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/810676

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top