Logo Tyfloświat

Miło jest nam poinformować, że i w naszym kraju nadal powstają produkcje, w które z powodzeniem mogą zagrać osoby niewidome. Od jakiegoś czasu, w wątku na forum Klango toczy się dyskusja na temat nowej, polskiej gry o nazwie „Srebrny labirynt”. Autor programu, Dawid Pieper, tak opisuje swoje dzieło:

 

Gra powstaje od kilku miesięcy, ale jeszcze nie jest gotowa. Jako głos posłużył syntezator SCANSOFT AGATA.

Naszym zadaniem jest znaleźć części srebrnego kryształu, który został ukradziony przez cieni i ukryty w labiryncie. Jednej części kryształu odpowiada jeden port, czyli jedna część kryształu. Po drodze spotykamy wiele potworów i niezwykłych stworze, jak Swingsy. Musimy odpowiadać na zagadki i leczyć się, by nie zginąć.

Gra rozwija się bardzo prężnie, nowe wersje publikowane są co kilka dni. Wszyscy, którzy mają ochotę wejść w świat „Srebrnego labiryntu” powinni pobrać dwa pliki:

Pierwszy plik należy wypakować do dowolnego katalogu, drugi zaś uruchomić i zainstalować w naszym systemie. Grę uruchamiamy za pomocą pliku game.exe, który znajdziemy w katalogu, do którego wypakowaliśmy pierwszy z podlinkowanych tu plików.

Graczom życzymy miłej zabawy, a autorowi powodzenia w rozwijaniu swojego programu z korzyścią dla wszystkich niewidomych.

Źródło: Forum Klango

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top