Logo Tyfloświat

 

Od niedawna na polskim rynku dostępny jest nowy i naszym zdaniem interesujący serwis internetowy. Storytel, bo o nim mowa, to rodzaj biblioteki internetowej, która za stosunkowo niewielką opłatą oferuje swoim użytkownikom książki w formie audiobooków oraz e-booków. Serwis powstał w roku 2005 w Szwecji. Obecnie ma ponad 200 tysięcy subskrybentów na całym świecie. Stworzono go przede wszystkim z myślą o użytkownikach platform mobilnych. Książek można słuchać na smartfonach i tabletach z systemem iOS, Android i Windows. Możliwe jest także słuchanie książek w przeglądarce internetowej naszego komputera. Wygodne dla użytkowników funkcje serwisu to po pierwsze możliwość zapisania na swoim urządzeniu i słuchania lub czytania w trybie offline do pięciu książek, po drugie możliwość zmiany szybkości odtwarzania słuchanej książki. Wśród użytkowników serwisu znajdą się zapewne i tacy, którzy zechcą skorzystać z możliwości dodawania do książek swoich zakładek oraz robienia notatek podczas lektury. Osoby uczące się języka angielskiego z pewnością ucieszy, że jeśli książka jest dostępna jako audiobook i e-book to będą one mogły przełączać się między oboma formatami w sposób zsynchronizowany.

W Polsce serwis wystartował z ofertą liczącą 600 tytułów w języku polskim i 16000 tytułów w języku angielskim. Za dostęp do biblioteki zapłacimy 29,90 PLN.

Biorąc pod uwagę zapowiadane zwiększanie się oferty, wydaje się, że warto go wypróbować.

Dostępność

Podczas testów udało się nam założyć konto i zasubskrybować abonament. Czytelnikom radzimy, by aplikację mobilną Storytel pobrali za pośrednictwem swojego sklepu z aplikacjami. Tak jest po prostu wygodniej.

Uwaga! Subskrypcji w Storytel należy dokonać przez stronę internetową.

Układ strony, jakkolwiek nieintuicyjny dla osób korzystających z czytników ekranu i z punktu widzenia poprawności implementacji standardów WCAG nie do końca poprawny, osobom z dysfunkcją wzroku nie uniemożliwia korzystania z serwisu. Korzystanie z aplikacji Storytel tak w systemie iOS, jak i Android, mimo pewnych niedogodności, jest możliwe.

Damian Przybyła

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top