Logo Tyfloświat
Na jasnym tle znak z dwiema strzałkami. Strzałki skierowane są w przeciwne strony.
www.pixaby.com

Uniwersytet w Guelph zainstalował system odnajdywania drogi BlindSquare, dzięki któremu wszystkie osoby z niepełnosprawnością wzroku, które przebywają na terenie kampusu, będą miały możliwość samodzielnie się poruszać.

System BlindSquare pomaga nawigować osoby z niepełnosprawnością wzroku, dostarczając głosowych informacji odnośnie otoczenia. Aplikacja umożliwia również użytkownikom wysyłanie zdjęć z Google Street i pomoc w lokalizacji. Wszyscy użytkownicy związani z uniwersytetem będą mieli dostęp do systemu za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Event BlindSq, zamiast oryginalnej aplikacji BlindSquare, której koszt wynosi 54,99 USD.

Vicki Bonanno doradca w zakresie usług dostępności Uniwersytetu of Guelph poinformował, że na uniwersytecie zarejestrowanych jest 25 studentów z niepełnosprawnością wzroku. Dotychczas studenci poruszali się przy pomocy znaków oraz przewodników. Nowy system umożliwia im bardziej samodzielne poruszanie się. Na terenie uniwersytetu zainstalowano już wszystkie trzy poziomy systemu – umieszczono latarnie w pobliżu budynków, punkty GPS na zewnątrz i kody QR tuż nad klamkami. Koszt projektu to około 50 000 USD.

 

Źródło: https://coolblindtech.com/university-introduces-new-wayfinding-system-for-blind-and-visually-impaired-people/

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top